کد خبر: 81601
معدن
مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد

مهمترین برنامه‌های ایمینو در نیمه دوم سال ۱۴۰۰

مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران(ایمینو) از اجرای ۹ هدف توسعه‌ای این مرکز در نیمه دوم امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، حسین منصوری اظهار کرد: ایمینو بر اجرای ۹ هدف توسعه‌ای در نیمه دوم سال جاری متمرکز شده است که جذب و راهبری تیم‌های استارتاپی جدید و تدوین سند راهبردی زیست بوم نوآوری و فناوری معدن و صنایع معدنی از مهمترین این برنامه‌ها به شمار می‌رود.

وی افزود: از دیگر برنامه‌های ایمینو می‌توان به سنجش ایده‌ها، تعامل سازنده با بازیگران اصلی بخش سرمایه‌ گذاری نظیر سرمایه‌ گذاران خطر پذیر و فرشتگان کسب و کار و حمایت، همکاری و استفاده از توان دانشگاه‌ها، مراکز علمی، تحقیقاتی و شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی اشاره کرد.

مدیر مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران با اشاره به دستاوردهای مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی ایران طی یک سال گذشته گفت: هدایت و راهبری ۱۱ استارتاپ برگزیده جشنواره اینوماین، راه اندازی نخستین سامانه الکترونیکی ثبت ایده از پذیرش تا داوری در اکوسیستم نوآوری و برگزاری نخستین رویدادی تخصصی در اکوسیستم نوآوری بخش معدن با هدف توسعه بازار محصولات شرکت‌های دانش بنیان با عنوان «دمومس» از مهم ترین اهداف ایمینو بود، که محقق شد.

وی با بیان اینکه تسهیل‌گری، شبکه سازی و ارایه خدمات مشـاوره‌ای به استارتاپ های برگزیده از دیگر اقدامات ایمینو محسوب می‌شود، گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی حضوری و مجازی کوتاه مدت با رویکرد آموزش کارآفرینانه و مهارت‌های کسب‌ و‌کار، تولید محتواهای آموزشی و همکاری مشترک با جامعه زیست بوم کسب و کارهای نوآورانه از جمله شرکت‌ها، دانشگاه‌ها و نهادهای علمی، انجمن‌ها و تشکل‌های تخصصی بخش معدن و صنایع وابسته از اقدامات این مجموعه به شمار می‌رود.

منصوری با بیان اینکه برگزاری نخستین تور فناورانه ایده پردازان بین المللی و دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های معتبر ایران در شمار برنامه‌ها قرار دارد، گفت: راه اندازی نخستین پلتفرم تخصصی اشتراک گذاری ویدئو در اکوسیستم نوآوری با عنوان اینو‌تی ‌وی (Innotv‌) در دست اقدام است.

وی افزود: پرورش کارآموزان نوآور، فناور و کارآفرین و همچنین برگزاری نشست با کارآفرینان، مدیران کارآفرین، تصمیم گیران و تصمیم سازان و بازیگران موفق بخش معدن و صنایع معدنی با عنوان «دوشنبه‌های نوآورانه» از دیگر اقدامات این مرکز به شمار می‌آید.

ایمینو نخستین مرکز نوآوری در بخش معدن و صنایع معدنی کشور تحت پوشش ایمیدرو محسوب می‌شود که نقش تسهیلگر ایده‌های نوین در معادن کشور را ایفا می‌کند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
تحول در صندوق بازنشستگی فولاد نیازمند بازنگری است
خبر بعدی
قیمت شمش فولادی صادراتی ۱۵ دلار کاهش یافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست