کد خبر: 80902
صنعت
سرپرست خدمات فنی و تولید مدیریت مهندسی نورد ذوب‌آهن خبر داد

تولید تیرآهن بال نیم پهن سبک در ذوب‌آهن اصفهان

سرپرست خدمات فنی و تولید مدیریت مهندسی نورد ذوب‌آهن از ساخت تیرآهن بال نیم پهن سبک ۷ I سایز ۲۰۰ میلیمتر با طول ۱۲ متر در ذوب آهن اصفهان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، علیرضا مهرابی اظهار کرد: با توجه به دورنمای تعریف شده به منظور گسترش روز افزون سبد محصولات در مدیریت مهندسی نورد ذوب‌آهن اصفهان و تلاش این مجموعه در راستای رشد و تعالی روز افزون کارخانه، با همت تیم کارشناسی، فنی، خدماتی، تولیدی، طراحی و تراش غلتک، تیرآهن بال نیم پهن سبک ۷ I سایز ۲۰۰ میلیمتر با طول ۱۲ متر بر اساس استاندارد ملی ۱۶۳۴۸ در ذوب‌آهن اصفهان با موفقیت تولید شد.

وی با اشاره به این که شمش مورد نیاز این محصول با گرید فولاد ۳۷-۲ Stدر بخش فولاد سازی ذوب آهن در ۳۰ مهرماه جاری تولید شد افزود: محصول تیرآهن جدید در ردیف محصولات صادراتی ذوب آهن قرار دارد و ارزش بالایی رقم می زند.

سرپرست خدمات فنی و تولید مدیریت مهندسی نورد تصریح کرد: وزن یک شاخه ۱۲ متری تیرآهن ۲۰۰ IPE  به میزان ۲۲۴ کیلوگرم که این وزن در تیرآهن ۷ I با همین سایز به مقدار ۲۰۶ کیلوگرم است که نهایتاً صرفه جویی ۱۰ درصدی در مصرف فلز برای استفاده در صنعت ساختمان مهم ترین ویژگی شاخص آن به شمار می‌رود.

مهرابی خاطرنشان کرد: سابقه تولید تیرآهن در ذوب آهن اصفهان به سال ۱۳۵۲ باز می‌گردد و طی سال‌های مختلف تولیدات انواع جدیدی از این محصول به همت تلاشگران مدیریت مهندسی نورد و سایر بخش‌های کارخانه انجام شده است. از جمله مزایای این تولیدات می‌توان به سبک سازی در صنعت ساختمان و حفظ استحکام بنا اشاره کرد.

سرپرست خدمات فنی و تولید مدیریت مهندسی نورد گفت: حدود ۲۰ نوع محصول تیرآهن نیم بال پهن و بال پهن (H ) وIPN و  ۷ I در ذوب آهن اصفهان تولید شده است و قابلیت تولید سایر ردیف‌های استاندارد بر اساس درخواست وجود دارد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
ذوب‌آهن قابلیت و ظرفیت گردشگری صنعتی را دارد
خبر بعدی
صنایع باید به سمت قطعه‌سازی، بومی سازی و خودکفایی بروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست