کد خبر: 70902
صنعت
مدیرعامل فولاد مبارکه در متالکس 2021 عنوان کرد:

تعامل ذوب‌آهن اصفهان و فولاد مبارکه برای ارزش‌آ‌فرینی بیشتر

مدیرعامل فولاد مبارکه بر تعامل ذوب‌آهن اصفهان و فولاد مبارکه برای ارزش آفرینی بیشتر تأکید کرد و گفت: همکاری‌های این دو قطب صنعتی با تدوین یک برنامه جامع می‌تواند سود آوری بیشتر را برای دو شرکت به ارمغان بیاورد.

محمدیاسر طیب نیا در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، در غرفه ذوب آهن اصفهان در متالکس ۲۰۲۱ اظهار کرد: مبحث کمبود مواد اولیه در صنعت فولاد، به ویژه سنگ آهن در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ایران کشوری است که در زمینه فولاد با توجه به سرمایه گذاری‌های انجام شده پیشرفت‌های خوبی را در بخش‌های مختلف رقم زده است.

وی افزود: معادن فعلی کشور تا حدود ۱۵ سال آینده پاسخگوی نیازهای تولیدکنندگان فولاد خواهند بود و بنابراین این موضوع نشان می‌دهد در حوزه اکتشاف، اقدامات اثربخشی انجام نشده و در کل دو بخش صنعت و معدن به صورت متوازن حرکت نکردند.

حاکمیت بستر اکتشاف را در اختیار صنایع فولادی قرار دهد

مدیرعامل فولاد مبارکه تصریح کرد: صنایع فولادی به دلیل اینکه برای تامین مواد اولیه، روی معادن حساب باز کرده بودند که اقدام به جایی هم بود، وارد عرصه معدن نشدند؛ اما مدتی است به اجبار برای تامین مواد اولیه در بخش معدن سرمایه گذاری کردند که عملکرد خوبی داشتند؛ اما صنایع به حمایت دولت در بخش اکتشاف نیازمند هستند و باید حاکمیت بستر لازم را در اختیار آنها قرار بدهد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: وزیر صمت در برنامه‌هایی که اعلام کردند، توجه خوبی به بخش معدن داشتند و امیدوار هستیم در این دولت بتوانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.

طیب نیا گفت: ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه دو صنعت بزرگ و پیشتاز در سطح منطقه هستند، بنده از پتانسیل‌های ذوب آهن اصفهان به خوبی آگاه هستم، توانایی‌های فولاد مبارکه هم مشخص است و بنابراین همکاری‌های این دو قطب صنعتی با تدوین یک برنامه جامع می‌تواند سود آوری بیشتر را برای دو شرکت که متعلق به ایران اسلامی هستند فراهم کند. این مهم با حمایت سهامداران دو شرکت و مدیران عالی آنها ان‌شالله در آینده نزدیک عملیاتی می‌شود.

انتهای پیام/

خبر پیشین
هفته پرکار ذوب‌آهن در بورس/ حجم معاملات ۳ برابر شد
خبر بعدی
رکورد ۲۵ ساله تولید کلاف در کارخانه ذوب‌آهن اصفهان شکسته شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست