کد خبر: 70803
صنعت
عضو هیات مدیره ذوب‌آهن اصفهان در متالکس ۲۰۲۱:

حیف نیست ذوب‌آهن بزرگ همچنان از سهمیه مواد اولیه برخوردار نباشد؟

عضو هیات مدیره شرکت ذوب‌آهن گفت: این مجتمع عظیم صنعتی با وجود کمبود مواد اولیه، کلیه خطوط ریلی کشور را تحت پوشش کامل قرار داد، حیف نیست ذوب‌آهن بزرگ همچنان از سهمیه مواد اولیه برخوردار نباشد؟

مرتضی یزدخواستی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، در غرفه این شرکت در متالکس ۲۰۲۱ اظهار کرد: ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین تولید کننده فولاد در ایران پتانسیل‌های نهفته بسیاری دارد و بنابراین برای فعال شدن این توانایی‌ها برنامه ریزی خوبی در هلدینگ صدر تامین و هیات مدیره کارخانه انجام شده است.

وی افزود: تولید ریل به عنوان یک دستاورد ملی صرفاً یکی از توانایی‌های ذوب آهن اصفهان بود که به عنوان یک برگ زرین و نماد خودکفایی ایران اسلامی با تلاش و کوشش شبانه روزی کارکنان این شرکت ثبت شد.

عضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان تامین پایدار مواد اولیه را بزرگترین دغدغه امروز ذوب آهن عنوان کرد و گفت: این مجتمع عظیم صنعتی با وجود کمبود مواد اولیه، کلیه خطوط ریلی کشور را تحت پوشش کامل قرار داد و تولید این محصول استراتژیک در ذوب آهن به جایگاهی رسیده که برای صادراتش برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته است، یا در زمینه تامین مقاطع ساختمانی برای طرح ساخت یک میلیون مسکن، ذوب آهن آمادگی خودش را به صورت کامل اعلام کرده، با این همه توانمندی و شیوه تولید جهانی، به واقع حیف نیست ذوب آهن بزرگ همچنان از سهمیه مواد اولیه برخوردار نباشد؟

وزارت صمت توجه بیشتری به زنجیره تولید فولاد کشور داشته باشد

این مقام مسئول ادامه داد: از ایمیدور، وزارت صمت و معاونت معدنی این وزارتخانه تقاضا داریم صنایع فولادی را به یک چشم نگاه کنند. اگر قرار است همه بخش‌ها مجاز به داشتن زنجیره باشند پس نباید تفاوتی در این بین قائل شوند. ذوب‌آهن از یک سو از نداشتن یارانه انرژی رنج می‌برد و از سوی دیگر از نداشتن سهمیه مواد اولیه، اما واحدهای فولادی و معدنی را در سطح کشور می‌بینیم که در تخصص کاری یکدیگر ورود کردند و تولید دارند. بنابراین می‌طلبد وزارت صمت و دستگاه‌های ذی‌ربط نظارت بیشتری بر زنجیره تولید فولاد کشور داشته باشند.

یزدخواستی خاطرنشان کرد: تولید محصولات صنعتی در کمیته طرح‌های ارزش افزا و معاونت برنامه ریزی و توسعه و هیات مدیره ذوب‌آهن با قوت در حال پیگیری است تا بتوانیم سبد محصولات ذوب آهن را با افزودن این محصولات گسترده‌تر و ارزشمندتر کنیم.

شرکت مهندسی و پویش ساخت، توانمندی خود را در زمینه ساخت پاتیل اثبات کرد

عضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان گفت: برای شرکت‌های تابعه نیز برنامه ریزی خوبی صورت گرفته و خدا را شکر در ریل پیشرفت قرار گرفتند، به عنوان مثال شرکت مهندسی و پویش با ساخت پاتیل برای مجتمع فولاد مبارکه، ذوب آهن اصفهان، فولاد آلیاژی و … توانمندی خود را در ریخته گری پاتیل‌های فولادی اثبات کرده است.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته در نظر داریم، ساختار جدیدی را با همکاری مدیریت امور مجامع و سهام ذوب آهن برای شرکت‌های تابعه تعریف کنیم تا هر یک در این مجموعه در تخصص خودشان بتوانند بیش از گذشته در اقصی نقاط کشور برند ذوب آهن اصفهان را معرفی کنند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
خصوصی سازی صنایع فولاد طی دو دهه ۷۰ و ۸۰ مطرح شد
خبر بعدی
پیروزی ذوب‌آهن برابر ون پارس نقش جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست