کد خبر: 63003
بورس
بورس در ۳۰ شهریور

۶ میلیارد اوراق بهادار دست‌به‌دست شد

در جریان معاملات امروز، (سه‌شنبه، سی‌ام شهریور ماه) شاخص کل با کاهش ۳۶ هزار و ۵۵۳ واحدی به رقم یک میلیون و ۳۹۱ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با یازده هزار و ۸۹ واحد کاهش، رقم ۴۲۱ هزار و ۵۲۰ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، برپایه معاملات چهارمین روز هفته، بیش از ۶ میلیارد و ۶۲۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۴ هزار و ۷۴ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص بازار اول کاهش ۳۲ هزار و ۲۰ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۵۷ هزار و ۳۳۰ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه خودرو با ۸۰ هزار و ۴۲ معامله به ارزش ۵ هزار و ۶۸۹ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۷۵ هزار و ۶۰ معامله به ارزش ۴ هزار و ۶۹۹ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۷۳ هزار و ۷۲۴ معامله به ارزش ۴ هزار و ۴۲۲ میلیارد ریال، گروه فراورده های نفتی با ۴۰ هزار و ۹۹۵ معامله به ارزش ۲ هزار و ۶۸۴ میلیارد ریال و گروه وسایل ارتباطی با ۲۱ هزار و ۵۹۸ معامله به ارزش ۲ هزار و ۳۱۱ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت پارس فولاد سبزوار با ۱۷۵ واحد، شرکت آریان کیمیا تک با ۶۳ واحد، شرکت تامین سرمایه امین با ۴۱ واحد، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با ۳۰ واحد و شرکت سپنتا با ۲۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۲ هزار و ۴۷۹ واحد، شرکت سرمایه‎‌گذاری تامین اجتماعی با یک هزار و ۸۷۲ واحد، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با یک هزار و ۷۴۱ واحد، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با یک هزار و ۷۲۶ واحد و شرکت ملی صنایع مس ایران با یک هزار و ۶۹۲ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
برنامه ذوب‌آهن برای دریافت مجدد گواهینامه موسسه CARES انگلستان
خبر بعدی
تجلیل از پیشکسوتان ایثارگر ذوب‌آهن و رونمایی از آثار فرهنگی دفاع مقدس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست