کد خبر: 62102
معدن
معاون شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات مطرح کرد

محرومیت‌زدایی با اجرای برنامه‌های توسعه معدنی و فلزی

معاون شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات از اجرای برنامه‌های توسعه معدنی و فلزی در سه استان کشور با هدف محرومیت‌زدایی خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، به نقل از شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، توسعه بخش معدن می تواند با ایجاد فرصت های شغلی در محرومیت زدایی نقش آفرین باشد.

شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در برنامه ای که در دستور کار دارد در سه محور غرب، شرق و جنوب کشور و به‌خصوص در چهار استان کمتر توسعه یافته سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی برنامه ریزی کرده است تا با حضور بزرگان معدنی علاوه بر توسعه فعالیت های این بخش، شعار اشتغال‌زایی را محقق کند.

سرمایه گذاری گسترده شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با همراهی شرکتهای چادرملو، گل گهر، گهرزمین و تجلی در استان های کمتر توسعه یافته با تاکید بر تحقق توسعه پایدار و لحاظ کردن پیوست های فرهنگی، اجتماعی و… در دستور کار قرار گرفته است.

برنامه ای که می تواند با مدیریت شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات و همچنین حضور شرکت تازه تاسیس تجلی که با نگاهی پروژه محور ایجاد شده، اتفاقات بزرگی را در بخش معدن رقم زند. اما شاید مهمترین دستاورد نهفته در دل این برنامه محرومیت زدایی و اشتغالزایی در سایه توسعه فعالیت های معدنی و ایجاد واحدهای صنایع معدنی باشد.

متوسط درآمد یک خانوار شهری و روستایی در این سه استان از میانگین درآمد یک خانوار شهری و روستایی در کل کشور کمتر است و اختلاف بالایی با درآمد شهری همانند تهران دارد. درنتیجه بکار گیری نیروی بومی منطقه نقش مهمی در کاهش مهاجرت، امنیت اجتماعی و اشتغالزایی ایفا می کند. از سویی دیگر با توجه به آغاز فعالیت های شرکت تجلی، مردم خود می توانند سهامدار عمده طرح هایی باشند که از سوی «ومعادن» اجرا می شود.

استفاده درست از ظرفیت های معدنی موجود در این استان ها می تواند ضمن بازدهی قابل قبول برای شرکت ها، موجب تولید اشتغال پایدار در سطح وسیع و انتفاع مردم منطقه از طریق اعطای اولویت واگذاری بخش عمده ای از سهام به آنان باشد.

در این باره  امین صفری معاون شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با اشاره به برنامه  «ومعادن» در سه استان یاد شده با حضور شرکت های بزرگ معدنی، اظهار کرد: در اجرای این طرح چند شرکت بزرگ معدنی حضور دارند که نمونه بارز موفقیت آنها در پروژه هایی که کنار هم بودند، پروژه ملی خط انتقال آب از خلیج فارس است که شاید بتوان آن را در میان ۵ پروژه مثبت دولت دوازدهم دانست.

وی تصریح کرد: تلاش بر آن بود تا این شرکت ها در کنار هم قرار گرفته و شاهد هم افزایی در قدرت اجرایی و مالی باشیم.

به گفته امین صفری، در دیگر کشورها نیز شرکت های بزرگی همچون ریوتینتو، گلنکور، بی اچ پی و… ده ها معدن در اختیار دارند اما در موارد خاص برای اجرای یک پروژه بزرگ برای رسیدن به حداکثر بازدهی با قرار گیری در کنار هم نهایتا در قالب یک شرکت کار را دنبال می کنند.

وی افزود: ما به عنوان هلدینگ در تلاش هستیم تا از مزیت نسبی موجود استفاده کرده و این شرکت ها را در کنار یکدیگر قرار داده و با ایجاد هم افزایی و هماهنگی بین آنها پروژه های بزرگی را اجرا کنیم.

صفری در ادامه با اشاره به نقش این برنامه در محرومیت زدایی، بیان کرد: بدون شک ورود دهها هزار میلیارد تومان سرمایه به این استان ها که اغلب مرزی هستند و کمتر مورد توجه قرار گرفته اند می تواند در اشتغالزایی و پاک کردن چهره محرومیت نقش آفرین باشد. از سوی دیگر، توسعه اقتصادی در این استان ها در نهایت منجر به افزایش امنیت برای کل کشور شده و فرصت های شغلی بسیاری برای مردم آن نواحی فراهم می کند.

معاون شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات گفت: تصمیم در بلند مدت آن است تا بتوانیم مردم منطقه به ویژه افرادی که تحت پوشش کمیته امداد هستند و ایثارگران را سهامداران پروژه های اجرایی کنیم.

صفری افزود: شرکت های یادشده کارنامه موفقی از همکاری های مشترک داشته اند که می تواند نویدبخش نتیجه ای مثبت در اجرای برنامه توسعه صنایع معدنی و فلزی و شکوفایی اقتصادی منطقه باشد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
برگزاری سمپوزیوم «فولاد ۴۰۰» به تأخیر افتاد
خبر بعدی
ذوب‌آهن با واکسیناسیون کارکنان، سلامت و تولید را توأم کرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست