کد خبر: 62201
فرهنگی و اجتماعی
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان:

ذوب‌آهن با واکسیناسیون کارکنان، سلامت و تولید را توأم کرده است

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان گفت: ذوب‌آهن برای واکسیناسیون کارکنان در محل کار فضای مناسبی فراهم کرده تا دو مقوله تولید و سلامت پرسنل در کنار یکدیگر رعایت شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، مسئولان شبکه بهداشت و درمان استان اصفهان و شهرستان لنجان، چهارشنبه هفدهم شهریورماه با حضور در کارخانه ذوب‌آهن اصفهان از واکسیناسیون کارکنان و روند انجام کار بازدید و در ادامه با معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی و تنی چند از مسئولان شرکت دیدار و گفت‌وگو کردند.

مهدی بهرامی معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی ذوب‌آهن ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی مدافعان جبهه سلامت در این دیدار گفت: از آنجایی‌که کارکنان شرکت بزرگترین سرمایه و دارایی هر سازمانی هستند، برنامه ریزی و تلاش برای حفظ سلامت این سرمایه‌ها در اولویت برنامه‌های شرکت قرار دارد که واکسیناسیون سراسری کارکنان در مقابل بیماری کرونا با همین هدف آغاز شده است. در این برنامه با همکاری خوب شبکه بهداشت از سبد واکسن موجود در کشور طی یک برنامه زمانبندی به شرکت واکسن تخصیص می‌یابد که ان شاء الله پوشش کامل را خواهیم داشت.

وی افزود: شرکت ذوب‌آهن از ابتدای شیوع این بیماری علاوه بر توجه به سلامت کارکنان خود در مشارکت در برنامه‌های پیشگیری و مقابله با کرونا در شهرستان و استان مشارکت فعال و گسترده داشته است که علاوه بر خدمت‌رسانی تمام عیار بیمارستان شهید مطهری، ایجاد و پشتیبانی مرکز واکسیناسیون فولاد شهر نیز از دیگر اقدامات موثر است.

معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی شرکت ذوب‌آهن تصریح کرد: در کنار واکسیناسیون کارکنان ذوب‌آهن، امکاناتی فراهم شد تا شاغلان در شرکت‌های تابعه و پیمانکاری هم بتوانند از این امکان بهره مند شوند؛ چراکه علاوه بر نگاه برابر در موضوع سلامت، چرخه تولید کارخانه یک فرایند پیوسته است و اگر بخشی با مشکل مواجه شود کل خط تولید آسیب می‌بیند، بنابراین واکسیناسیون همگانی و در کنار آن رعایت پروتکل‌های بهداشتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

علی وحدتی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان نیز با اشاره به اینکه همکاری و تعامل بسیار سازنده‌ای بین مجموعه بهداشت و درمان شهرستان، استان و ذوب‌آهن اصفهان در حوزه سلامت وجود دارد، گفت: با توجه به اهمیت واکسیناسیون قشرهای مختلف جامعه بر اساس رده بندی وزارت بهداشت، مرکز تجمیع واکسیناسیون پرسنل ذوب آهن اصفهان، در محل کار برنامه ریزی شد.

وی تصریح کرد: ذوب‌آهن برای واکسیناسیون کارکنان در محل کار فضای مناسبی فراهم کرده تا دو مقوله تولید و سلامت پرسنل در کنار یکدیگر رعایت شود.

مجید مکاری مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت ذوب‌آهن نیز در این بازدید گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته و به منظور جلوگیری از ازدحام کارکنان در محل تزریق واکسن، اطلاع رسانی از طریق ابزارهای مختلف ارتباطی شرکت انجام شد.

وی افزود: تجهیزات و امکانات لازم برای نگهداری از محموله‌های واکسن دریافتی آماده شده است و با توجه به حساسیت موضوع این فرایند همچنان نیز در حال ارتقاء است تا از این طریق تلاشگران ذوب‌آهنی بتوانند در محیطی ایمن و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت داشته باشند.

اسماعیل اختر کارشناس مسئول ایمن سازی دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان نیز گفت: واکسیناسیون قشرهای مختلف جامعه بر اساس رده بندی وزارت بهداشت در حال انجام است اما استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، مکمل این موضوع است تا بتوانیم به ایمنی بالاتری برسیم.

وی افزود: واکسیناسیون در محیط کار به ویژه در صنایع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا غیبت‌های کاری ناشی از ابتلا را کاهش داده و روند تولید حفظ می‌شود، بنابراین نیاز است کارکنان برای تزریق واکسن‌های موجود مراجعه کنند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
محرومیت‌زدایی با اجرای برنامه‌های توسعه معدنی و فلزی
خبر بعدی
ذوب‌آهن با حداکثر توان در خدمت توسعه سیستم حمل ریلی کشور است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست