کد خبر: 61501
صنعت
مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان:

دیوار فولادساز‌ها به عنوان صنایع آب‌بر کوتاه است

مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان با بیان اینکه دیوار فولادساز‌ها به عنوان صنایع آب‌بر کوتاه است، گفت: در وزارت نیرو باید برنامه‌ای راهبردی تدوین شود که تحت هیچ شرایطی آب ورودی شرکت‌هایی که خودشان تامین کننده برق‌شان هستند تحت الشعاع قرار نگیرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، سمینار تخصصی «چالش برق در زنجیره فولاد» با حضور سعید زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت، بهرام سبحانی رییس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران، منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان و تنی چند از مدیران عامل شرکت‌های فولادی و صاحب نظران صنعت فولاد کشور و عرصه برق یکشنبه ۱۴ شهریور برگزار شد .

منصور یزدی زاده مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در پنل تخصصی تامین پایدار برق در زنجیره فولاد گفت: برای DRI به حدود ۶۰۰ کیلو وات تامین برق نیاز داریم اما برای قراضه این میزان ۱۵۰ کیلو کمتر است و اگر بتوانیم این نسبت را کاهش دهیم اندکی تاثیرگذار خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه منبع آب نیز در اختیار وزارت نیرو است اما در حوزه کاری ذوب‌آهن کوچکترین برنامه ریزی را تاکنون شاهد نبودم. همیشه دیوار فولادساز‌ها به عنوان صنایع آب‌بر کوتاه است و لذا نیاز است در وزارت نیرو برنامه‌ای راهبردی در این خصوص تدوین شود که تحت هیچ شرایطی آب ورودی شرکت هایی که خودشان تامین کننده برق‌شان هستند تحت الشعاع قرار نگیرد زیرا طبیعتاً این بار را باید خودشان تحمل کنند.

این مقام مسئول با شاره به اینکه امسال شرکت زیسکو از زیر مجموعه های میدکو هم به عنوان یک تولید کننده کوره بلندی در چرخه تولید فولاد کشور قرار گرفته است، تصریح کرد: یکی از ویژگی های کوره بلند این است که از گازهای فرایندی استفاده می کند و ویژگی آن این است زمانی که نیروگاه را ارزیابی کنند فراخور راندمان نیروگاهی اظهارنظر می‌کنند که چه تعرفه‌ای به آن تعلق می گیرد. ارزش حرارتی گاز فرایندی ما پایین است و طبیعی است که ورودی باید بیشتر باشد و آن عدد را به صورت قدرمطلق محاسبه می کنند و نتیجه این می شود که به ظاهر راندمان پایین دارم در صورتی که می توانم گازهای فرایندی را به اتمسفر بدهم زیرا آلودگی زیست محیطی هم ندارد و تقاضا کنم که گاز طبیعی در اختیار من بگذارند.

یزدی زاده گفت: برای اینکه بتوانم گازهای فرایندی را به بهترین شکل استفاده کنم هیچ مشوقی ندارم لذا باید تفاوتی بین فرایندهای کوره بلندی ها و سایر روش ها باشد.

انتهای پیام/

 

خبر پیشین
استخراج ۵۵۰ موضوع پژوهشی از صنعت ذوب‌آهن
خبر بعدی
ذوب‌آهنی‌ها بار دیگر کمر تحریم‌ را شکستند/ کک‌سازی در مسیر سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست