کد خبر: 60601
فرهنگی و اجتماعی
گام بلند برای مقابله با ویروس منحوس

آغاز واکسیناسیون عمومی کارکنان ذوب‌آهن علیه کرونا

واکسیناسیون عمومی کارکنان ذوب‌آهن اصفهان در مقابل بیماری کرونا آغاز شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، با توجه به اهمیت واکسیناسیون عمومی اقشار مختلف مردم به ویژه کارکنان مراکز بزرگ تولیدی و صنعتی  در کنترل و مهار بیماری کرونا،  ذوب آهن اصفهان نیز همراه با اقدامات متنوع بهداشتی و واکسیناسیون گروه‌های پرخطر، در اقدامی جدید و فراگیر از روز شنبه ۶ شهریور واکسیناسیون عمومی کارکنان خود را در مقابل بیماری کرونا شروع کرد.

در این برنامه که به همت مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست و بیمارستان شهید مطهری ذوب آهن و با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان انجام شد، مرحله اول تزریق واکسن کووید ۱۹ تمامی کارکنان ذوب آهن و شرکت‌های اقماری انجام می‌شود. مرحله دوم این واکسیناسیون نیز مطابق با زمان مقرر اعلام و انجام خواهد شد.

مهندس منصور یزدی زاده مدیر عامل شرکت در روز اول واکسیناسیون با حضور در مرکز تجمیعی واکسیناسیون در محل رستوران توحید، ضمن بازدید از نحوه انجام کار از وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به دلیل موافقت آن‌ها و از شبکه بهداشت و درمان لنجان و تمامی همکاران و دست‌اندرکاران انجام این اقدام بزرگ بهداشتی قدردانی کرد و یادآور شد: ذوب آهن اصفهان در جهت مقابله با شیوع بیماری کرونا از ابتدای شروع این بحران، از هیچ اقدامی غافل نشده و واکسیناسیون گروه‌های پرخطر از جمله کادر درمان در اولویت قرار گرفت و انجام شد که نتایج بسیار خوبی نیز در این راستا حاصل گردید .

وی افزود: این مجتمع عظیم صنعتی با توجه به برخورداری از بیمارستان شهید مطهری و تجربه در امر درمان، از ماه‌ها قبل آمادگی خود را برای مشارکت در امر واکسیناسیون اعلام کرد و مرکزی نیز در فولادشهر جهت شهرستان لنجان به این امر اختصاص داد و همچنین در داخل ذوب آهن نیز با هماهنگی مرکز بهداشت لنجان این کار صورت گرفت که در مرحله اول براساس اولویت‌های سنی اعلام شده وزارت بهداشت، واکسیناسیون برای کارکنان ذوب آهن انجام شد .

مدیرعامل ذوب آهن اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته و باتوجه به اینکه این واحد صنعتی از مراکز پرخطر محسوب می‌شود، سهمیه‌ای به کارکنان ذوب آهن همچون سایر صنایع اختصاص یافت و از ۶ شهریورماه، واکسیناسیون کلیه کارکنان آغاز شد تا این تلاشگران با آرامش خاطر در محل کار حاضر شوند .

علیرضا آجدانی رئیس بیمارستان شهید مطهری نیز در بازدید از روند واکسیناسیون، ضمن بیان اهمیت و ضرورت انجام واکسیناسیون عمومی در مقابل بیماری کرونا گفت: برای جلوگیری از شیوع دوباره بیماری کرونا بهترین راهکار واکسیناسیون است زیرا بدن در مقابل این بیماری ایمن می‌گردد.

وی افزود: در این طرح تمامی شاغلان و کارکنان شرکت‌های اقماری شاغل در ذوب آهن اصفهان واکسینه خواهند شد .

رئیس بیمارستان شهید مطهری گفت: به دلیل کمبود واکسن در استان اصفهان کمی تهیه آن طولانی شد که با تلاش‌های انجام شده این امر مهیا گردید تا سلامت کارکنان به خطر نیافتد.

وی افزود: بعد از انجام هر دو مرحله تزریق واکسن نیز رعایت نکات بهداشتی و به خصوص استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی نباید فراموش شود.

مجید مکاری مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست ذوب آهن اصفهان نیز در این خصوص گفت: با اخذ موافقت‌های لازم و همکاری و نظارت شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان واکسیناسیون تمامی کارکنان شرکت که تا کنون موفق به انجام آن نشده‌اند با رعایت پروتکل های بهداشتی و بدون ایجاد وقفه در امر تولید انجام خواهد شد.

وی گفت: در انجام این کار هیچ محدودیت سنی وجود نداشته و همکاران با اعلام مسئولان خود در روزهای اعلام شده به مرکز مربوطه در رستوران توحید شرکت مراجعه می‌کنند.

مکاری اظهار داشت:  برای سرعت عمل لازم در امر واکسیناسیون و عدم معطلی همکاران، ۶ ایستگاه تزریق در نظر گرفته شده و این کار به سهولت انجام می‌شود.

علیرضا امیری مدیر روابط عمومی شرکت نیز ، مشارکت ذوب آهن اصفهان در امر واکسیناسیون را یک مسئولیت اجتماعی مهم برای این شرکت دانست و اظهار داشت: این امر ضمن حفظ سلامت کارکنان که اهمیت اصلی را دارد، منجر به حفظ شرایط تولید شرکت نیز می‌گردد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
بورس سبزپوش به تعطیلات رفت
خبر بعدی
کاهش ۷۵ درصدی هزینه‌های ساخت و ارزبری با بومی‌سازی در آگلومراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست