کد خبر: 2090703
صنعت
مدیرساخت ایمیدرو:

ظرفیت‌های جدید نیروگاهی شرکت‌های معدنی به بهره داری می‌رسد

مدیرساخت ایمیدرو با بیان اینکه تا پایان آبان ماه امسال هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه برق به بهره برداری رسیده است، گفت: تا انتهای سال جاری ۳۰۰ مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی نیز از سوی این شرکت ها به بهره برداری می رسند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، منیژه غلامرضایی در نشست خبری ایمیدرو در نمایشگاه ایران متافو اظهار کرد: تامین ماشین آلات یکی از الزامات توسعه در حوزه معدن و صنایع معدنی است که راهبری ایمیدرو در این بخش انجام می شود.

وی گفت: در تامین ماشین آلات و لوکوموتیو با چالشی مواجه نیستیم و در این راستا واردات ۳۰۰ دستگاه لوکوموتیو طی یک برنامه پنج ساله توسط شرکت های معدن و صنایع معدنی هدفگذاری شده است.

مدیرساخت ایمیدرو افزود: ۱۰ دستگاه لوکوموتیو برای توسعه ناوگان ریلی این حوزه به زودی وارد کشور می شود.

غلامرضایی همچنین با اشاره به برنامه احداث نیروگاه توسط شرکت های معدنی و صنایع معدنی با راهبری ایمیدرو، عنوان کرد: در این راستا تا پایان آبان ماه امسال هزار مگاوات ظرفیت نیروگاه برق به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: تا انتهای سال جاری ۳۰۰ مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی نیز از سوی این شرکت ها به بهره برداری می رسند.

وی ادامه داد: برنامه احداث نیروگاه در این مسیر با راهبری ایمیدرو انجام می شود که در قالب امضای تفاهمنامه بین وزارتخانه های صمت و نیرو اجرایی شده است‌.

مدیر زیرساخت ایمیدرو اعلام کرد: طبق این تفاهمنامه ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت تولید برق توسط شرکت های معدنی و صنایع معدنی ایجاد می شود که برای مصارف صنعتی و معدنی خواهد بود.

وی افزود: از این میزان ظرفیت نیروگاهی، ۲ هزار مگاوات تا پیک مصرف سال اینده ( ابتدای تابستان) به بهره برداری می رسند.

غلامرضایی اظهار کرد: مطابق قانون مانع زدایی از صنعت برق، قیمت سوخت این پروژه ها در زمان بهره برداری، معادل تعرفه سوخت نیروگاه ها محاسبه می شود.

منبع: ایمیدرو

خبر پیشین
رشد تولید فلزات اساسی در نیمه دوم امسال ادامه دارد
خبر بعدی
تلاش برای تأمین پایدار مواد اولیه به منظور کاهش تأثیر نوسان قیمت بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست