کد خبر: 2090701
صنعت
رئیس ستاد ملی روایت پیشرفت:

ذوب‌آهن اصفهان ریل پیشرفت ایران را می‌سازد

رئیس ستاد ملی روایت پیشرفت گفت: ذوب آهن اصفهان با تکیه بر توان تلاشگران و متخصصان خود نه تنها ریل مورد نیاز راه آهن و متروی کشور را تولید می‌کند بلکه با انواع محصولات صنعتی، ریل پیشرفت ایران اسلامی را می‌سازد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، حجت الاسلام حامد تقدیری رئیس ستاد ملی روایت پیشرفت و تنی چند از اعضای این ستاد دوشنبه ۶ آذرماه با حضور در ذوب‌آهن اصفهان، ضمن بازدید از خط تولید، با مدیرعامل و مسئولان این مجتمع عظیم صنعتی دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام حامد تقدیری پس از این بازدید گفت: ذوب آهن اصفهان با تکیه بر توان تلاشگران و متخصصان خود نه تنها ریل مورد نیاز راه آهن و متروی کشور را تولید می‌کند بلکه با انواع محصولات صنعتی، ریل پیشرفت ایران اسلامی را می‌سازد .

وی اظهار کرد: ذوب آهن نه تنها نیاز کشور به این محصولات را تامین می‌کند بلکه می‌تواند انواع ریل و سایر محصولات صنعتی را به کشورهای منطقه صادر کند .

رئیس ستاد ملی روایت پیشرفت افزود: پیشرفت در عرصه‌های مختلف تولیدی و بومی سازی در ذوب آهن اصفهان به خوبی مشهود است و این دستاوردها برای هر ایرانی غرورآفرین است.

ذوب آهن اصفهان پیشران توسعه حمل و نقل ریلی

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در این دیدار با اشاره به اینکه این مجتمع بزرگ صنعتی با ۵۲ سال سابقه همچنان بر بلندای صنعت فولاد کشور می‌درخشد، گفت: پیش از انقلاب ظرفیت تولید فولاد کشور تنها یک میلیون تن بود اما هم اکنون تولید بیش از ۳۳ میلیون تن است.

 وی افزود: ذوب آهن اصفهان به عنوان پیشران توسعه حمل و نقل ریلی و تنها تولید کننده ریل در غرب آسیا تاکنون بیش از ۱۴۵ هزار تن از این محصول استراتژیک را تولید و به راه آهن جمهوری اسلامی و متروی کلان شهرها تحویل داده است.

وی افزود: در سفر اخیر ریاست جمهور به استان اصفهان نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ذوب آهن به حضور ایشان، آمادگی خود را برای تامین کامل نیاز ریلی کشور اعلام کردیم.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان تصریح کرد: این مجتمع بزرگ صنعتی با تولید محصولات طویل ساختمانی نظیر تیرآهن بال پهن نیز آمادگی خود را برای تامین تیرآهن مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن اعلام کرده است. محصولی که ارتقاء سایزهای تولید آن تا پایان سال در برنامه قرار دارد. 

مهدی کوهی بیان کرد: در کنار تامین نیاز ریلی کشور و صنعت ساختمان به مقوله تولید آرک‌های معدنی نیز ورود کردیم که این محصول در گشودن جبهه‌های کاری و ایمن سازی معادن نقش کلیدی دارد.

کوهی افزود: امروز متخصصین ذوب‌آهن اصفهان موفق شدند ما می‌توانیم را که کلام حضرت امام (ره) بود به ما توانستیم ترجمه کنند و در شرایط سخت تحریم، تولید ریل ملی را رقم بزنند.

 وی افزود: فعالیت شرکت‌های دانش بنیان اهمیت بسیاری دارد و علاوه بر حمایت، باید آنها را در بخش صنعت مستقر کرد تا از نزدیک مشکلات را حس کنند و در کنار صنعت رشد کنند که حاصل آن اقدامات موثر و سازنده خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ذوب آهن اصفهان مشارکت خوبی با دانش بنیان‌ها دارد و از جمله در پروژه‌های زیست محیطی این همکاری با جدیت در حال انجام است، گفت: شرکت‌های دانش بنیان از دو مزیت کاهش زمان پروژه و کاهش هزینه‌ها برخوردارند و می‌توانند بسیاری مشکلات صنایع را حل کنند .

لازم به یادآوری است؛ سند ملی روایت پیشرفت اسفند ماه ۱۴۰۱ درجلسه چهل و دوم شورای عالی جوانان با هدف حفظ و اشاعه هویت ملی نوجوانان و جوانان کشور، گفتمان سازی تولید ادبیات و جریان سازی عمومی از روایت پیشرفت کشور به منطور تقویت روحیه خودباوری و امید در نسل جوان، معرفی پیشرفت‌ها و دستاوردها، شناخت چهره های شاخص و پیشگام در عرصه پیشرفت، آموزش و تربیت راویان پیشرفت و تولید محتوای رسانه ای اثرگذار برای بیان خلاقانه دستاوردها به نسل جوان و نوجوان کشور، مصوب شد.

خبر پیشین
شاخص بورس برای دومین روز متوالی بالا رفت
خبر بعدی
رشد تولید فلزات اساسی در نیمه دوم امسال ادامه دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست