کد خبر: 2031701
معدن
آمار فروردین سال 1402 اعلام شد؛

افزایش ۵ درصدی تولید کنسانتره آهن شرکت های بزرگ

تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ کشور در نخستین ماه 1402 با بیش از 5 درصد افزایش، به 4.6 میلیون تن رسید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، ۱۰ شرکت نخست تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن در ماه فروردین، حدود ۴ میلیون و ۶۳۵ هزار و ۱۹۸ تن کنسانتره تولید کردند.
این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۴ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۳۲۶ تن بود.
از این میزان، شرکت های «گهر زمین» یک میلیون و ۵۶۹ هزار و ۹۹۶ تن، «چادرملو» ۹۱۰ هزار و ۷۷۸ تن، «گل گهر» ۴۹۷ هزار و ۵۵۴ تن، «صنایع معدنی فولاد سنگان» ۴۰۷ هزار و ۱۰۳ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۳۵۸ هزار و ۸۱ تن، «مرکزی» ۳۲۳ هزار و ۶۲۲ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۲۴۲ هزار و ۸۰۱ تن، «توسعه فراگیر سناباد» ۲۲۲ هزار و ۵۱۲ تن، «صبانور» ۸۷ هزار و ۵۴۶ تن و «جلال آباد» ۱۵ هزار و ۲۰۵ تن کنسانتره آهن تولید کردند.
طی ماه فروردین ۱۴۰۲، شرکت های بزرگ یک میلیون و ۱۴۹ هزار و ۲۲۶ تن کنسانتره به شرکت ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (یک میلیون و ۳۳۶ هزار و ۸۹۲ تن)، حدود ۱۴ درصد کاهش نشان می دهد.
افزایش ۲۶ درصدی تولید و ۴۷ درصدی دانه بندی شرکت های بزرگ معدنی در ماه فروردین، ۱۷۰ هزار و ۱۵۴ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (۱۳۵ هزار و ۴۶۶ تن)، ۲۶ درصد افزایش نشان می دهد.
ارسال سنگ آهن دانه بندی نیز با ۴۷ درصد افزایش، از ۱۱۹ هزار و ۵۳۲ تن در سال ۱۴۰۱ به ۱۷۵ هزار و ۴۶۹ تن طی سال ۱۴۰۲ افزایش یافت.
انتهای پیام/

خبر پیشین
رشد تولید ریل در ذوب آهن اصفهان، نویدبخش توسعه ریلی کشور
خبر بعدی
برنامه تامین برق صنایع کشور در تابستان امسال تدوین و ابلاغ شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست