کد خبر: 2030703
معدن
مدیر اجرایی طرح توسعه معادن کوچک مقیاس خبر داد

ایجاد بیش از ۱۷ هزار شغل با اجرای طرح احیای معادن کوچک

مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس اعلام کرد: با اجرای این طرح، تاکنون بیش از 17 هزار شغل در بخش معدن و صنایع معدنی ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، عباس جرجانی با بیان این مطلب گفت: طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس به عنوان یک طرح اقتصاد مقاومتی و با هدف برپایی نهضت فرآوری و بهره‌وری و با همکاری و مشارکت وزارت صمت، ایمیدرو و شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی، از زمان اجرا (سال ۹۸) تاکنون، حدود ۱۳۰۰ معدن را احیا کرده یا توسعه داده است.

وی افزود: همچنین، با احیا و توسعه معادن کوچک مقیاس، بیش از ۵۰ میلیون تن مواد معدنی تولید شده است.

ورود شرکت‌های بزرگ معدنی و بورسی در اجرای طرح احیا

مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس درباره عملکرد طرح احیا در سال ۱۴۰۱ تصریح کرد: در سال گذشته، همکاری قابل توجهی با اداره کل صمت استان‌ها داشتیم که این تعامل ها، منجر به فعال‌سازی و توسعه ۴۳۴ معدن در استان‌های مختلف شد.

وی افزود: یکی از اهداف این طرح در سال ۱۴۰۱، واگذاری معادنِ در اختیار سازمان‌ها به صورت بسته سرمایه‌گذاری بود. به طوری که در سال گذشته، این طرح ۴۶ بسته سرمایه‌گذاری برای اجرا به وزارت صمت معرفی کرد. از این میزان، ۱۱ بسته شامل ۵۰ مجوز معدنی دارای برنده مزایده بود.

به گفته جرجانی، از مهمترین مزایای واگذاری معادن با این روند، ورود شرکت‌های بزرگ معدنی و بورسی کشور در بخش معدن بوده است.

مدیر اجرایی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس خاطرنشان کرد: معرفی بسته‌های سرمایه‌گذاری در استان‌های زنجان، سیستان و بلوچستان، سمنان، کردستان، هرمزگان و مازندران قابل توجه بود که پس از طی مراحل قانونی فرآیند مزایده، برای انجام عملیات تکمیلی اکتشاف، بهره‌برداری و تاسیس کارخانه‌های فرآوری به شرکت‌های دارای صلاحیت فنی و مالی واگذار شده است.

انتهای پیام/

خبر پیشین
معامله بیش از یک میلیون تن محصولات زنجیره سنگ آهن در بورس کالا
خبر بعدی
ذوب‌آهن اصفهان با تولید ریل، سرآمد بومی سازی در کشور است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست