کد خبر: 2023104
معدن
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی مطرح کرد

اکتشاف مجموعه‌های معدنی، اتفاقی بزرگ در حوزه‌ معدنی شرکت سنگ آهن

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی گفت: اکتشاف مجموعه‌های معدنی، اتفاقی بزرگ در حوزه‌ معدنی شرکت سنگ آهن به شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، حمیدیان مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی روز گذشته به همراه مدیران و معاونین شرکت از مجتمع معدنی شهید احمدی روشن (آنومالی ۸ ناریگان) بازدید کردند.
حمیدیان معدن آنومالی ۸ را از معادن غنی منطقه بلوک مرکزی ایران دانست و گفت: براساس پیش بینی‌هایی که از آن معدن می‌شود، در ۲ بلوک از ۴ بلوکی که وجود دارد حدود ۱۵۰ میلیون تن ذخیره زیر زمینی داریم و در ۲ بلوک دیگر حدود ۶ میلیون تن ذخایر سطحی داریم. اکنون در حال برداشت ذخایر سطحی و دانه بندی آن هستیم و اولین محموله طی چند هفته گذشته وارد شرکت سنگ آهن مرکزی شد.
وی افزود: عملیات اکتشاف نیز به موازات کار پیش می‌رود و پیش بینی می‌شود با عملیات اکتشافی و استخراجی که در این معدن داریم، تداوم تأمین خوراک برای شرکت سنگ آهن مرکزی و توسعه آن در سالهای آتی داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی با بیان اینکه هر کدام از معادنی که در منطقه وجود دارد زمانی برای دسترسی به حجم ذخایر قابل قبول دارد، اظهار کرد: سیاست ما این است که به موازات روی هر کدام از معادن منطقه با توجه به زمان دسترسی کار کنیم تا بتوانیم هم ترکیب سنگ قابل قبولی داشته باشیم و هم در زمان مورد نیاز به حجم سنگ قابل قبول دسترسی پیدا کنیم.
وی یکی از مباحث دیگر که سیاست آن ازمعدن آنومالی ۸ آغاز شده با توجه به شرایط کشور و دیگر مناطق در گذشته، معادن راحت و سهل الوصولی بوده که در بحث اکتشاف مورد غفلت قرار گرفته است و گفت: اکنون با توجه ویژه به این حوزه ما نیز موضوع اکتشاف را در منطقه شروع کردیم. در اطراف معدن آنومالی ۸ ذخایر و مجموعه‌های دیگری وجود دارد که با کمک پیمانکاران و ظرفیت‌های شرکت سنگ آهن عملیات اکتشافی را جلو می بریم.
حمیدیان ادامه داد: سال‌های سال این مجموعه وجود داشته و می توانسته با ۶ میلیون تن ذخیره کمک به فعالیت‌های معدنی کند اما عملیاتی نشده و ما بدنبال آن هستیم تا بقیه ذخیره‌ها و مجموعه‌ها را شناسایی کنیم و با مشارکت مجموعه‌های مختلف بتوانیم اینها را فعال کنیم تا اتفاق بزرگی در حوزه‌های معدنی و تامین مواد اولیه هم برای شرکت سنگ آهن مرکزی و هم سایر فعالین حوزه معدنی بیفتد.
وی با اظهار رضایت از سرعت برداشت در مجموعه معدنی شهید احمدی روشن و دستیابی به اولین محموله‌ها اظهار کرد: عملیات اکتشافی نیز به موازات در حال انجام است. طی صحبت‌هایی که انجام گرفت برنامه داریم سرعت عملیات برداشت را جلو برده و با مدل اقتصادی که در حال طراحی است بتوانیم تمام این عملیات را تا انتهای پروژه جلو ببریم.
انتهای پیام/

خبر پیشین
فولاد، بیشترین محصول صادراتی ایران به آفریقا
خبر بعدی
بازدید استاندار اصفهان از آثار روابط عمومی ذوب آهن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست