کد خبر: 01040503
بورس
نگاهی به بازار بورس

خودروسازان صدرنشین معاملات بورسی

گروه خودرو در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، با ۷۲ هزار و ۸۴۱ معامله به ارزش ۶ هزار و ۴۸۱ میلیارد ریال در صدر گروه‌های بورسی نشست.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، در جریان معاملات امروز یکشنبه، ۵ تیرماه ۱۴۰۱، شاخص هم‌وزن با ۴ هزار و ۹۷۵ واحد افزایش به رقم ۴۱۷ هزار و ۶۸۴ واحد رسید.

امروز همچنین شاخص کل بورس تهران با کاهش ۱۸ هزار و ۹۹۰ واحدی به رقم یک میلیون و ۵۰۱ هزار واحد رسید.

در دومین روز کاری هفته، بیش از ۶ میلیارد و ۷۱۱ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۳ هزار و ۷۰ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.

شاخص بازار اول کاهش ۱۶ هزار و ۵۵۵ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۳۰ هزار و ۱۵ واحدی را تجربه کردند.

گروه خودرو در جریان معاملات امروز با ۷۲ هزار و ۸۴۱ معامله به ارزش ۶ هزار و ۴۸۱ میلیارد ریال در صدر گروه‌های بورسی نشست.

همچنین، گروه فلزات اساسی با ۳۴ هزار و ۸۹۴ معامله به ارزش ۳ هزار و ۱۸۱ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۳۵ هزار و ۵۷۰ معامله به ارزش ۲ هزار و ۷۹۵ میلیارد ریال، گروه فراورده‌های نفتی با ۱۷ هزار و ۶۶۸ معامله به ارزش یک هزار و ۸۹۷ میلیارد ریال و گروه سرمایه‌گذاری‌ها با ۱۴ هزار و ۵۸۳ معامله به ارزش یک هزار و ۷۳۹ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

در جریان معاملات امروز، شرکت سرمایه‌گذاری سایپا با ۱۰۰ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با ۹۰ واحد، شرکت پتروشیمی شازند با ۸۳ واحد، شرکت تراکتورسازی ایران با ۸۳ واحد و شرکت توسعه صنایع بهشهر با ۷۵ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشت.

در مقابل، شرکت صنایع مس ایران با ۲ هزار و ۳۱۵ واحد، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با یک هزار و ۹۱۷ واحد، بانک ملت با یک هزار و ۲۸ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با ۸۶۴ واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با ۶۵۸ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص کل داشتند.

انتهای پیام/

 

 

خبر پیشین
کمبود انرژی، عامل عدم تحقق برنامه‌های توسعه‌ای فولاد
خبر بعدی
فناوری در خدمت قدیمی‌ترین واحد فولادسازی کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست