کد خبر: 01032601
صنعت
رئیس جمهور در بدو ورود به اصفهان:

دولت برای حل مشکل آب اصفهان برنامه دارد

رئیس جمهور در بدو ورود به اصفهان گفت: کم‌آبی از مسایلی است که دولت برای رفع آن برنامه دارد و اطمینان داریم با کمک مسئولان محترم و مردم عزیزمان در این استان، این مشکل قابل رفع است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، سید ابراهیم رئیسی روز پنج‌شنبه در بدو ورود به استان اصفهان در گفتگو با خبرنگاران درباره اهداف سفر دولت مردمی به این استان گفت: اصفهان، استان ایثار و شهادت، علم و فرهنگ و هنر، دین‌مداری و ولایتمداری و مهد پرورش فلاسفه و حکما، فقیهان و سرداران رشید و دلاوران بسیاری است که نه فقط برای اصفهان بلکه برای کشور و جهان اسلام، مایه افتخار هستند.
وی افزود: استان اصفهان در دفاع مقدس، نقشی مثال‌زدنی داشت. ۲۳ هزار شهید و غریب به ۵۰ هزار ایثارگر همه گواه بر این است که حقیقتاً اصفهان، استان انقلاب و استان دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی است.
رئیس جمهور با بیان اینکه این صفات برای همه به‌ویژه برای مسئولان مسئولیت آفرین است، اظهار کرد: باید نسبت به اصفهان توجه خاصی داشت تا مشکلات مردم استان را اذیت نکند.
وی اصفهان را استان استعدادها و ظرفیت‌های فراوان توصیف و تصریح کرد: اصفهان، استان کشاورزی، گردشگری و صنعت است که می‌تواند به قطب علم و فناوری تبدیل شود. در کنار اینها مهم‌ترین ظرفیت اصفهان نیروی انسانی کارآمد و تحصیلکرده‌ای است که در استان داریم.
آیت‌الله رئیسی با اشاره به اینکه بیش از همه مشکلات کم‌آبی مردم استان را رنج می‌دهد، خاطرنشان کرد: کم‌آبی از مسایلی است که دولت برای رفع آن برنامه دارد و اطمینان داریم با کمک مسئولان محترم و مردم عزیزمان در این استان، این مشکل قابل رفع است.
رئیس جمهور رفع مشکل کم‌آبی را نیازمند نوعی از مدیریت دانست که در اعمال این مدیریت مردم همراه دولت خواهند بود و گفت: به این نکته در سفر توجه شده و اعتباراتی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: متاسفانه طرح‌های نیمه‌تمامی در این استان هست که اجرای آنها از دهه ۶۰ آغاز شده است. باید بررسی کرد که چرا طرح‌هایی از دهه ۶۰ تاکنون در اینجا نیمه‌تمام مانده و همچنان به سامان نرسیده است. این از جمله مسایلی است که مردم را رنج می‌دهد.
رئیسی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های مردم اصفهان پروژه‌ها و طرح‌های نیمه تمام است، اظهار داشت: در همه استان‌ها طرح‌های نیمه تمام داریم لذا در سفرهای دولت مردمی به استان‌ها اجرای طرح جدیدی آغاز نمی‌شود.
وی تصریح کرد: اگر ضرورت ایجاب کند اجرای طرح‌های جدید را نیز آغاز می‌کنیم، اما عمده برنامه ما در سفرهای استانی دنبال کردن نهضت به سامان رساندن طرح‌های نیمه تمام است. طرح‌هایی جلوی چشم مردم داریم که گاه اجرای آنها بین ۱۰ تا ۳۰ سال در یک شهرستان و مرکز استان به طول انجامیده و مردم را رنج می‌دهد.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: پیش از هر سفر استانی دولت مردمی، نظرات نماینده محترم مقام معظم رهبری در استان، استاندار محترم، نمایندگان محترم استان، علمای اعلام در استان و مدیران محترم جمع‌آوری و در راستای رفع مشکلات استان جمع‌بندی می‌شود و ان‌شاء الله در جلساتی که خواهیم داشت، به‌ویژه در جلسه شورای اداری، مصوبات سفر اعلام می‌شود. امیدواریم خبرهای خوبی برای مردم در این مصوبات وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
رئیس جمهور به اصفهان سفر می‌کند+ جزئیات برنامه‌ها
خبر بعدی
قدر باشگاه‌های حرفه‌ای صنعتی اصفهان را بدانیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست