کد خبر: 01031703
بورس
مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی:

خروج بورس از مسیر اصلی تحت تاثیر دعوت‌های مکرر مسئولان دولت قبل

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: معاملات بورس در ۲ سال گذشته تحت تاثیر دعوت‌های مکرر مردم توسط مسئولان دولت قبل قرار گرفت و این رویکر، زمینه‌ساز خروج این بازار از مسیر اصلی خود و نیز ضرر و زیان سنگین مردم در بازار سرمایه شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، حمیدرضا فولادگر به کمک سازمان بورس و دولت سیزدهم در راستای بهبود روند معاملات بورس اشاره کرد و گفت: با توجه به تلاطمات شدیدی که در چند وقت گذشته در بازار ایجاد شد، اکنون شاهد وجود ثبات نسبی در معاملات بورس هستیم.

وی با بیان اینکه تا چند سال گذشته معاملات بورس به صورت متعادل در حال حرکت بود و روند معقولی را در پیش گرفته بود، افزود: با توجه به وجود چنین روندی در بازار، اما طی ۲ سال گذشته و تحت تاثیر دعوت‌های مکرر مردم توسط مسئولان دولت قبل زمینه خروج این بازار از مسیر اصلی خود و نیز ضرر و زیان سنگین مردم در بازار سرمایه فراهم شد.

فولادگر با اشاره به انتظارات سنگین از معاملات بازار سرمایه در میان سرمایه‌گذاران تأکید کرد: این امر باعث شد تا سرمایه‌گذاران تحت تاثیر کوچکترین نوسانی به سرعت اقدام به رفتارهای هیجانی و نیز خروج شتابانه از بازار سرمایه کنند، این مساله را نمی‌توان برای بازار سرمایه مثبت ارزیابی کرد و به طور حتم تبعات سنگینی را با خود به همراه خواهد داشت.

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: افزایش انتظارات افراد نسبت به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه فقط محدود به دولت قبل در سال ۹۸ نمی‌شود، بلکه چنین اتفاقی در اواخر دولت دهم نیز رخ داد که این امر به دلیل نوسانات موجود در بازار ارز بود و سبب خاطرات بد سرمایه‌گذاران نسبت به ورود سرمایه‌هایشان در بورس شد.

وی معتقد است در دوره‌های قبل تحت تاثیر صعود قیمت ارز، ارزش سهام شرکت‌های بورسی با افزایش همراه و منجر به خروج معاملات بازار از مسیر درست شد.

فولادگر به مشکلات حاکم در بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: نگاه سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه در ۲ سال گذشته به دلیل رشد بی‌مهابای شاخص بورس تغییر کرده و چنین تصوری در بین آنها ایجاد شد که به محض ورود سرمایه‌های خود به این بازار می‌توانند در مدت زمان کوتاه، بازدهی کلانی را از این بازار به دست آورند، در حالی که چنین تصوری از این بازار درست نیست و سرمایه‌گذاران باید نگاه خود را به این بازار تغییر دهند تا بتوان شاهد روزهای معقول در این بازار باشیم.

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: یکی از معضلات اصلی ایجاد شده در معاملات سال گذشته بورس، فروش سرمایه‌های ضروری مردم و نیز ورود آنها به این بازار بود که به دلیل رشد خارج از عرف بازار وارد این بازار کردند و چنین تصوری داشتند که با توجه به عدم دانش کافی از این بازار باز هم قادر به بازدهی کلان از این بازار نسبت به دیگر بازارهای سرمایه گذاری هستند.

وی تاکید کرد: بورس در همه جای دنیا سبدی از سهام با قواعد خاص است که افراد مشتاق برای سرمایه‌گذاری در بورس باید به دنبال سهام درست از این بازار باشند.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه

انتهای پیام/

خبر پیشین
میز خدمت ذوب‌آهن اصفهان راه‌اندازی شد
خبر بعدی
ذوب آهن از روز تاسیس به تعداد کافی از تجهیزات غبارگیر استفاده کرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست