کد خبر: 01030702
صنعت
با حضور وزیر کار و مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان

کارخانه دولومیت نهاوند افتتاح شد

در آیینی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیران عامل شستا و صدر تامین، مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان و رییس هیأت مدیره شرکت فرآورده‌های نسوز ایران و نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی‌،‌ کارخانه دولومیت کلسینه نهاوند از زیر مجموعه شرکت فرآورده‌های نسوز ایران به بهره‌برداری رسید.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، رخصتی در حاشیه این آیین اظهار کرد: طی چند سال اخیر با برنامه‌ریزی هیأت مدیره، مدیرعامل و متخصصان شرکت فرآورده‌های نسوز ایران چندین پروژه  زیرساختی،‌ توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری در شرکت فرآورده‌های نسوز ایران انجام شد.
وی با بیان این که در آینده‌ای نزدیک پروژه جدید این شرکت در محدوده شهرضا نیز به بهره‌برداری خواهد رسید به فرآیند احداث کارخانه دولومیت کلسینه نهاوند پرداخت و گفت‌: در قالب طرح‌های توسعه‌ای برای تامین مواد اولیه مورد نیاز مواد نسوز در کارخانه‌های فولادی و صادرات به همسایه‌های غربی، این پروژه در شهرستان نهاوند که غنی‌ترین معادن دولومیت کشور در آن واقع شده، تعریف و از فروردین ماه سال ۱۴۰۰ عملیات اجرایی آن آغاز گردید.

مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان تلاش و همت مجموعه مدیران و متخصصان شرکت فرآورده‌های نسوز ایران را در تکمیل این پروژه ستودنی دانست و افزود: شکل کوره‌های این کارخانه از نوع چهارگوش و از آخرین تکنولوژی‌های روز با سطح اتوماسیون بالا و دانش‌بنیان است که در واقع از تجهیزات مدرن و به‌روز در این صنعت محسوب می‌شود.

رخصتی به میزان تولید سالیانه این کارخانه پرداخت و گفت: کارخانه دولومیت نهاوند در فاز اول سالیانه حدود ۳۰ هزار تن محصول تولید می‌کند که علاوه بر اینکه تامین پایدار مواد اولیه مورد نیاز صنایع غرب کشور را تامین خواهد کرد بخشی از آن نیز به کشورهای همسایه صادر خواهد شد.

وی تاکید کرد: این کارخانه بدون بهره‌گیری از تسهیلات بانکی و با امکانات مالی شرکت فرآورده‌های نسوز ایران احداث شد و به بهره‌برداری رسید.

شایان ذکر است، رخصتی مدیر عامل کنونی ذوب آهن اصفهان، ریاست هیات مدیره شرکت فراورده های نسوز ایران را نیز به عهده دارد.

انتهای پیام/
خبر پیشین
امیدآفرینی از طریق انعکاس دستاوردها، ضرورت امروز جامعه
خبر بعدی
آزادسازی پهنه‌های معدنی از اقدامات مثبت ایمیدرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست