کد خبر: 01030301
صنعت
قالیباف در بازدید از غرفه ذوب‌آهن تأکید کرد

آمادگی خانه ملت برای تسهیل امور پیش روی صنعت فولاد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ذوب آهن اصفهان کمترین بهره مندی از یارانه انرژی و مصرف گاز طبیعی را دارد و برق مورد نیاز را نیز با استفاده از گازهای فرآیندی خود تولید می‌کند، گفت: مجلس شورای اسلامی در جهت تسهیل امور پیش روی صنعت فولاد، آمادگی همیاری لازم را دارد.
محمدباقر قالیباف
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، اولین و بزرگترین رویداد بین المللی با موضوع خصوصی سازی در اقتصاد ایران با حضور آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، حسین قربان زاده، رئیس سازمان خصوصی سازی و همچنین جمعی از مدیران ارشد اقتصادی و صنعتی کشور در محل سالن اجلاس سران برگزار شد.
ذوب آهن اصفهان نیز به عنوان یکی از شرکت های واگذار شده اصل ۴۴ به صورت کارشناسی در این رویداد و همچنین در پاویون متمرکز معدن و صنایع معدنی در حاشیه این رویداد حضور داشت.
در روز سوم این رویداد محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن سخنرانی در این رویداد از غرفه ذوب آهن اصفهان در پاویون معدن و صنایع معدنی بازدید و از نزدیک با مدیران و کارشناسان شرکت گفت‌وگو کرد.
در این بازدید کارشناسان به مزیت‌های صنعت فولاد ایران در تولید ناخالص ملی، اشتغال زایی و ارزآوری برای کشور به ویژه در تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی اشاره کردند و مسائل و موانع پیش روی این صنعت را یادآور شدند.
قالیباف پس از ارائه توضیحات کارشناسان شرکت، با بیان اینکه ذوب آهن اصفهان کمترین بهره مندی از یارانه انرژی و مصرف گاز طبیعی را دارد و برق مورد نیاز را نیز با استفاده از گازهای فرآیندی خود تولید می‌کند، گفت: مجلس شورای اسلامی در جهت تسهیل امور پیش روی صنعت فولاد، آمادگی همیاری لازم را دارد.
وی اضافه کرد: صنعت فولاد برای رهایی از مشکلات تامین انرژی مورد نیاز خود باید در تولید برق و گاز سرمایه‌گذاری کند و مجلس شورای اسلامی نیز در حوزه قانونگذاری آماده هرگونه کمک است.

انتهای پیام/

خبر پیشین
مصرف ظاهری فولاد ایران در فروردین‌ماه ۸ درصد کاهش یافت
خبر بعدی
عوارض صادراتی نامتناسب مشکلات صنعت فولاد را دوچندان کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست