کد خبر: 01030101
صنعت

ثبت رکورد ماهیانه تولید و جذب چدن مذاب در ذوب‌آهن اصفهان

تلاشگران بخش‌های کوره بلند و فولادسازی ذوب آهن اصفهان موفق شدند در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ رکورد جدیدی در تولید و جذب چدن مذاب به ثبت برساندند.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، مهرداد تولاییان معاون بهره برداری شرکت ذوب‌آهن با بیان اینکه افزایش قیمت حامل‌های انرژی، زغال و کک بر قیمت تمام شده محصولات تاثیر دارد، اظهار کرد: با افزایش قیمت مواد اولیه و حامل‌های انرژی، ذوب آهن اصفهان با برنامه‌ریزهای علمی، افزایش بهره وری و تولید به ویژه افزایش تولید چدن را در دستور کار قرار داد.
وی افزود: خوشبختانه با تلاش همکاران در بخش کوره بلند و سایر بخش‌ها، موفق شدیم با تولید ۲۶۱ هزار تن چدن مذاب در اردیبهشت ماه، سقف تولید ماهیانه این محصول را افزایش دهیم.
معاون بهره برداری شرکت ذوب‌آهن با بیان اینکه بیشترین مقدار تولید چدن در تاریخ ذوب آهن اصفهان در اردیبهشت ماه امسال رقم خورد، افزود: این موفقیت با مصرف بهینه کک در کوره بلندها، حاصل شده است.
وی با بیان اینکه در نیمه دوم ۱۴۰۰ کنورتورهای فولادسازی تعمیرات و  بازسازی شدند، افزود: با این تعمیرات ظرفیت جذب چدن در بخش فولادسازی افزایش یافت و باعث شد در اردیبهشت امسال، رکورد جدیدی با جذب  ۲۲۸ هزار تن چدن مذاب در این بخش محقق شود که ۲ درصد از برنامه‌های مصوب تولیدی شرکت بیشتر است.
تولاییان از ارزش افزوده ۴ هزار تومانی فولاد نسبت به چدن خبر داد و تاکید کرد: ذوب آهن اصفهان علاوه بر افزایش مقدار تولید، بر محصولات با ارزش افزوده بیشتر تمرکز دارد و در همین راستا برنامه‌ریزی کردیم برای اولین بار فولاد ویژه شمش C۶۰ تولید کنیم تا بیش از پیش، سود دهی محصولات شرکت را افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه ذوب آهن اصفهان با بیش از نیم قرن تجربه و با تحلیل‌های علمی و درک درست از عوامل تاثیرگذار داخلی و جهانی برای هر شرایطی برنامه اقتضایی و آمادگی لازم را دارد، تصریح کرد: بر اساس همین تحلیل‌ها برنامه‌ریزی شده تا با تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتر مانند کلاف، انواع H، آرک معدنی، TH۳۶ ، V۲۱  و ریل معدن  و… حداکثر سود آوری و بهره وری را برای شرکت داشته باشیم.
معاون بهره‌برداری شرکت ذوب‌آهن اصفهان از تمرکز تمام بخش‌های تولیدی کارخانه بر محصولات با ارزش افزوده خبر داد و گفت: از خردادماه امسال برای کاهش مصارف کک، برنامه تزریق پودر زغال به کوره بلندها را در دستور کار قرار دادیم.
به گزارش ذوب ۲۴، رکورد ماهیانه ۳۱ روزه پیشین تولید چدن کوره بلندهای ذوب آهن اصفهان مربوط به سال ۱۳۹۳ و بالغ بر ۲۵۷ هزار تن بوده است.
انتهای پیام/
خبر پیشین
مصوبه عوارض صادراتی تمدید نشود
خبر بعدی
مصرف ظاهری فولاد ایران در فروردین‌ماه ۸ درصد کاهش یافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست