کد خبر: 01022402
بورس
بورس و فرابورس در ۲۴ اردیبهشت

«خودرو» صدرنشین معاملات بورسی

بر پایه معاملات امروز شنبه، ۲۴ اردیبهشت ماه، شاخص هم‌وزن با ۶ هزار و ۲۳۸ واحد افزایش به رقم ۴۴۴ هزار و ۶۴۷ واحد رسید؛ این در حالی بود که شاخص کل بورس تهران با افزایش ۱۳ هزار و ۹۶۱ واحدی به رقم یک میلیون و ۵۷۸ هزار واحد رسید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، امروز، بیش از ۱۳ میلیارد و ۶۹ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۸۱ هزار و ۹۲۲ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.

شاخص بازار اول افزایش ۱۰ هزار و ۲۸۳ واحدی و شاخص بازار دوم، افزایش ۲۷ هزار و ۹۳۵ واحدی را تجربه کردند.

گروه خودرو در جریان معاملات امروز با ۱۰۷ هزار و ۹۱۳ معامله به ارزش ۸ هزار و ۶۰۲ میلیارد ریال در صدر گروه‌های بورسی نشست. همچنین، گروه شیمیایی با ۵۸ هزار و ۹۰۸ معامله به ارزش ۵ هزار و ۲۴۷ میلیارد ریال، گروه فراورده‌های نفتی با ۴۸ هزار و ۵۹۶ معامله به ارزش ۴ هزار و ۸۶۲ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۵۲ هزار و ۹۲۷ معامله به ارزش ۳ هزار و ۹۰۹ میلیارد ریال و گروه چند رشته‌ای صنایع با ۳۷ هزار و ۳۷۰ معامله به ارزش ۳ هزار و ۲۶۸ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

در جریان معاملات امروز، شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین با یک هزار و ۵۱۶ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با یک هزار و ۵۰ واحد، شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۹۷۹ واحد، شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با ۸۱۴ واحد و شرکت پالایش نفت تبریز با ۷۹۹ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشت.

در مقابل، شرکت ایران خودرو با ۸۳۴ واحد، شرکت سایپا با ۴۶۲ واحد، شرکت گروه بهمن با ۳۳۵ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با ۲۰۱ واحد و شرکت گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو با ۱۹۹ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص کل داشتند.

نگاهی بر معاملات فرابورس

در جریان معاملات امروز، (شنبه، ۲۴ اردیبهشت ماه) شاخص کل فرابورس با افزایش ۱۸۱ واحدی به رقم ۲۱ هزار و ۵۷۶ واحد رسید.

همچنین، امروز بیش از ۴ میلیارد و ۲۴۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۵۰ هزار و ۶۲۸ میلیارد ریال دادوستد شد.

در جریان معاملات امروز فرابورس ایران، شرکت پتروشیمی زاگرس با ۳۲، شرکت پتروشیمی تندگویان با ۲۲ واحد، شرکت فولاد هرمزگان جنوب با ۱۵ واحد، شرکت صنعتی مینو با ۱۴ واحد و شرکت نفت ایرانول با ۹ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص داشتند

در مقابل، شرکت پلیمر آریا ساسول با ۲۳ واحد، شرکت فرابورس ایران با ۶ واحد، شرکت بهمن دیزل با ۵ واحد، شرکت اعتباری ملل با ۴ واحد و شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری کوثر بهمن با ۲.۳۶ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص داشتند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
تایید مجدد محصولات ذوب آهن اصفهان برای صادرات
خبر بعدی
تاریخ ذوب آهن اصفهان به روایت پیشگامان – قسمت پنجم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست