کد خبر: 01022203
معدن
رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد

مزیت‌های سرمایه‌گذاری در صنایع معدنی استان‌ها اولویت بندی می‌شود

رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: مناطق های پتانسیل دار سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی استان ها اولویت بندی می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، وجیه الله جعفری در نشست آمایش استانی که با حضور رئیس مؤسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی و مدیر عامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی برگزار شد، اظهار داشت: این سازمان با همکاری مؤسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مناطق پتانسیل دار از نظر مزیت اقتصادی معدن و صنایع معدنی را بررسی و گروه بندی می کند و برای مناطق اولویت دار، مشوق در نظر گرفته می شود.

وی افزود: با توجه به هدف نهایی ایمیدرو برای ارتقا جایگاه تولید و اشتغال، اولویت ها براساس موضوع اکتشاف، زیرساخت، نوآوری، فناوری و … تعیین و مشوق ها در این حوزه ها اختصاص خواهد یافت تا در نهایت به این هدف منتهی شود.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به مشوق های قابل ارائه از سوی ایمیدرو به سرمایه گذاران حوزه معدن و صنایع معدنی تصریح کرد: این مشوق ها شامل ارائه تامین مالی، ضمانتنامه صندوق بیمه سرمایه گذاری و نیز تعریف مشوق های جدیدی است که از سوی هیات مدیره تصویب خواهد شد.

وی ادامه داد: از این رو، با ارائه اطلاعات شفاف و دارای توجیه اقتصادی، زمینه هدایت سرمایه گذاران به سمت طرح های معدنی پتانسیل دار فراهم خواهد شد. متعاقب آن، توسعه مناطق کم برخوردار کشور به نحو مطلوب فراهم و از هدر رفت سرمایه ها جلوگیری خواهد شد.

احمد تشکینی، رئیس‌ مؤسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این نشست گفت: طبق گروه بندی اولیه مناطق کشور شامل ۴ گروه می شوند منطقه ۱: مناطق کمتر برخوردار (توسعه اشتغال با اولویت فوری)، منطقه ۲: مناطق کمتر برخوردار (توسعه اشتغال)، منطقه ۳: مناطق عادی (حفظ و بهبود اشتغال موجود) و منطقه ۴: توسعه یافته (تمرکز زدایی) تعریف شد.

وی ادامه داد: در جلسات بعدی با مدیر برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو، مناطق مزیت دار بخش معدن و صنایع معدنی را در استان های مختلف بررسی و مشوق های قابل اعطا را بر اساس مناطق اولویت دار مشخص می کنیم.

خبر پیشین
تنظیم بازار فولاد به‌تدریج به کنسرسیوم فولادی‌ها واگذار شود
خبر بعدی
کلنگ پروژه مسکن کارکنان ذوب آهن اصفهان به زمین خورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست