کد خبر: 020502
صنعت
انجمن جهانی فولاد اعلام کرد

کاهش ۶.۸ درصدی تولید فولاد در جهان

آمارهای انجمن جهانی فولاد حاکی از این است که تولید جهانی فولاد در سه‌ماهه ۲۰۲۲ میلادی ۶.۸ درصد افت کرده؛ اما ایران با تولید ۶,۹ میلیون تن فولاد، همچنان در جایگاه دهمین فولادساز برتر قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، طبق اعلام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، اطلاعات منتشر شده از سوی انجمن جهانی فولاد نشان می‌دهد فولادسازان جهان از ابتدای ژانویه تا پایان مارس ۲۰۲۲ میلادی (۱۱ دی ۱۴۰۰ تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۱) بالغ‌بر ۴۵۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که این میزان حاکی از افت ۶.۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

همچنین ۶۴ کشور فولادساز جهان در ماه مارس ۲۰۲۲ میلادی (۱۰ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۱) ۱۶۱ میلیون تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۵.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

در مدت یاد شده، ایران درمجموع ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی، ۴.۴ درصد کاهش داشته است. تولید فولاد خام ایران در مارس سال جاری میلادی نیز با ۶.۱ درصد افت نسبت به مارس ۲۰۲۱ میلادی به ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن رسید.

از ابتدای ژانویه تا پایان مارس ۲۰۲۲ میلادی، چین با تولید ۲۴۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تن (افت ۱۰.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۱ میلادی) بیشترین میزان تولید فولاد خام جهان را به خود اختصاص داد. پس‌ازآن، هند با تولید ۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تن فولاد خام (رشد ۵.۹ درصدی)، ژاپن با تولید ۲۳ میلیون تن (افت ۲.۹ درصدی)، آمریکا با تولید ۲۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تن (کاهش ۰,۴ درصدی) و روسیه با تولید ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تن (کاهش ۱.۲ درصدی) در رتبه‌های دوم تا پنجم ایستادند.

همچنین کره جنوبی با تولید ۱۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تن فولاد خام (افت ۳.۸ درصدی)، آلمان با تولید ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تن (افت ۳.۷ درصدی)، ترکیه با تولید ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تن (افت ۴.۷ درصدی)، برزیل با تولید هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تن (کاهش ۲.۲ درصدی) و ایران با تولید ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تن (افت ۴.۴ درصدی) در رتبه‌های ششم تا دهم جهان جای گرفتند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
نمایندگی وزارت امور خارجه در اصفهان آماده کمک به ذوب‌آهن در حوزه صادرات
خبر بعدی
حذف میلگرد و مس از فهرست عوارض صادراتی بر محصولات زنجیره فولاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست