کد خبر: 13003
صنعت
سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن اصفهان

هم‌افزایی دانش و توان کارشناسان نیاز امروز ذوب‌آهن اصفهان است

سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن اصفهان گفت: آنچه می‌تواند پیشرفت ذوب‌آهن را رقم بزند، هم افزایی دانش و توان کارشناسی موجود در شرکت است.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، همایش راهبردی مدیران و کارشناسان ذوب آهن اصفهان با حضور مهندس ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل، تعدادی از معاونین و مدیران شرکت و کارشناسان حوزه بهره برداری سه شنبه ۳۰ فروردین ماه در تالار آهن برگزار شد.
رخصتی فعالیت و برنامه ریزی دقیق کارشناسان در جهت دستیابی به اهداف شرکت را بسیار مهم دانست و گفت: آنچه می تواند پیشرفت ذوب آهن را رقم بزند، هم افزایی دانش و توان کارشناسی موجود در شرکت است.
سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن افزود: با تغییر رویکرد در تامین مواد اولیه، خوشبختانه در تامین مواد آهن دار با مشکلی مواجه نیستیم و در تامین زغال نیز برنامه های خوبی در دست اجراست تا بتوانیم اهداف تولیدی شرکت در سال جاری را محقق سازیم.
وی به سهم نهاده های تولید در قیمت تمام شده در ذوب آهن اصفهان و مقایسه با میانگین جهانی پرداخت و گفت: این آمار نشان می دهد که مصرف کک و زغال سنگ در ذوب آهن که نقش مهمی در قیمت تمام شده دارد ، باید کاهش چشمگیری پیدا کند.
رخصتی افزود: بررسی آمار مصرف کک در سال ها و ماه های مختلف نشان می دهد که کمترین میزان مصرف کک مربوط به کوره بلند شماره یک در تیرماه سال ۱۳۸۱ به میزان ۳۹۰ کیلوگرم بر تن بوده است که بیانگر امکان پذیر بودن کاهش مصرف این ماده اولیه مهم است.
وی کاهش گوگرد و خاکستر و افزایش CSR در کک را از جمله پارامترهای کیفی موثر در کاهش مصرف کک و افزایش بهره وری کوره بلند ذکر کرد و تلاش همگانی برای شناسایی روش‌های کاهش مصرف این ماده اولیه را ضروری دانست.
سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن، استفاده از گندله، تزریق پودر زغال سنگ، افزایش دبی اکسیژن، افزایش درجه حرارت هوای دم و توزیع یکنواخت بار کوره بلند را از عوامل موثر بر کاهش مصرف کک و افزایش بهره وری دانست و افزود: کاهش پرت در حمل و انتقال کک و همچنین تخلیه و انبارش صحیح آن، مسئله بسیار مهمی است که باید در کارخانه مورد توجه قرار گیرد چرا که اگر بتوانیم تا حد امکان این عوامل را کنترل کنیم، تاثیر مهمی در کاهش قیمت تمام شده خواهد داشت.
رخصتی، بر ضرورت افزایش تولید و دستیابی به ظرفیت اقتصادی واحدها تاکید کرد و گفت: افزایش تنوع و تولید محصولات با ارزش افزوده بالا از جمله اهداف اصلی شرکت در سال جاری است.
وی ادامه داد: در سال گذشته نیز مهندسی نورد در تولید محصولات جدید عملکرد خوبی داشت و امسال این امر تداوم می یابد.
سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن، کاهش مصرف حامل‌های انرژی، استفاده حداکثری از گازهای فرایندی، کاهش مصرف مواد کمکی و قطعات به ویژه مواد نسوز و غلطک، کاهش ضایعات فرایندی و کیفی در سطح واحدها و بهبود تعمیرات و افزایش آماده به کاری تجهیزات را از دیگر عوامل موثر بر افزایش بهره وری ذکر کرد که در سال جاری باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
رخصتی استفاده موثر از ظرفیت‌های موجود در خطوط تولید شرکت را بسیار مهم دانست و گفت: تمام ظرفیت‌های خالی شرکت باید شناسایی شده و پروژه‌های لازم برای استفاده موثر از آنها اجرا گردد.
وی یکی از سیاست‌های جدید این مجتمع عظیم صنعتی درحوزه فروش را فروش مویرگی معرفی کرد و افزود: این آمادگی وجود دارد که محصول را در هر نقطه‌ای به دست مشتری برسانیم و این امر در بازار رقابتی امروز و درجهت حذف واسطه‌ها بسیار موثر است.
سرپرست مدیریت عامل ذوب آهن بر ضرورت توجه به مسائل زیست محیطی تاکید کرد و گفت: اجرای پروژه‌های زیست محیطی از جمله اولویت‌های اصلی شرکت است و مجموعه این پروژه‌ها به صورت هدفمند دنبال خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد که باهمت تمام تلاشگران ذوب آهن اصفهان، اهداف سال جاری این مجتمع عظیم صنعتی محقق گردد.
انتهای پیام/
خبر پیشین
پروژه‌های تکمیل ظرفیت کمی و کیفی ذوب آهن اصفهان امسال انجام می‌شود
خبر بعدی
قهرمانی تیم نوجوانان ذوب آهن در جام باشگاه‌های ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست