کد خبر: 010203
صنعت
انجمن تولیدکنندگان فولاد خبر داد

عمده تولید اقلام فولادی صرف مصارف داخلی شد

در ١١ ماهه ١٤٠٠، بخش قابل توجهی از میزان تولید انواع فولاد از ابتدای زنجیره (شمش فولاد) تا محصولات فولادی صرف مصارف داخلی شده است که نسبت به مدت مشابه سال ١٣٩٩ کاهش دو تا ١۵ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، بر اساس آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی ١١ ماهه سال ١۴٠٠ بالغ بر ٢۵ میلیون تن (٢۵ میلیون و ٣٣٨ هزار تن شمش فولادی (اسلب، بیلت و بلوم) تولید شده که ١٨ میلیون و ٧٠١ هزار تن آن با کاهش ١۵ درصدی نسبت به مصرف ظاهری آن در ١١ ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۹، صرف داخل شده است.

در مجموع ١١ ماهه سال ١٣٩٩ میزان مصرف شمش فولاد معادل ٢٢ میلیون و ١٢٩ هزار تن ثبت شده است.

همچنین از مجموع ١٠ میلیون و ٣٠٨ هزار تن کل مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی و سایر مقاطع) تولیدشده در ١١ ماهه سال ١۴٠٠، هفت میلیون و ٨٩٨ هزار تن آن در داخل مصرف شده است. مصرف ظاهری فولاد در مدت مذکور سال ١٣٩٩، حدود ١٠ درصد نسبت به مدت مشابه سال ١٣٩٩ که هشت میلیون و ٧٣٣ هزار تن بوده، کمتر شده است.

مصرف ظاهری کل مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، ورق سرد و ورق پوششدار) نیز در مدت مذکور سال گذشته (١۴٠٠) نسبت به ١١ ماهه سال ١٣٩٩، شش درصد کمتر شده و از هشت میلیون و ١٣۴ هزار تن به هفت میلیون و ۶۴٣ هزار تن رسیده است.

از ابتدای فروردین تا پایان بهمن‌ماه، تولید محصولات فولادی نیز معادل ١٨ میلیون و ٢٨ هزار تن ثبت شده که ١۵ میلیون و ۶۶٨ هزار تن آن به مصرف داخلی اختصاص یافته است و بدین ترتیب نسبت به مصرف ظاهری آن در مدت مشابه سال ١٣٩٩ که ١٧ میلیون و ١٩٠ هزار تن بوده، ٩ درصد کاهش مصرف را رقم زده است.

بر اساس آمار کمترین میزان افت مصرف ظاهری فولادی‌ها در این مقایسه آماری متعلق به تولید آهن اسفنجی است که با کاهش دو درصدی، در مجموع ١١ ماهه سال ١۴٠٠ به ٢۶ میلیون و ۴٩٣ هزار تن رسیده است. میزان مصرف ظاهری این محصول معدنی در مدت مشابه سال ١٣٩٩ معادل ٢٧ میلیون و ٢٣ هزار تن بوده است.

انتهای پیام/

خبر پیشین
کدام بازار بیشترین بازدهی را در ۱۴۰۱ خواهد داشت؟
خبر بعدی
اعلام جزئیات طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان پس از نوروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست