کد خبر: 122101
صنعت
رئیس هیات عامل ایمیدرو مطرح کرد

توجه به پژوهش راه دستیابی به دانش روز در زنجیره صنایع معدنی

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: دستیابی به دانش روز در زنجیره معدن و صنایع معدنی، نیازمند توجه به پژوهش است.
وجیه الله جعفری
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، وجیه الله جعفری در مراسم اختتامیه کنفرانس بین‌المللی فولادسازی و ریخته گری مداوم در بندرعباس، اظهار کرد: برای تبادل دانش، نیازمند برگزاری کنفرانس های تخصصی هستیم.

وی ادامه داد: استفاده بهینه از شرایط موجود در زنجیره بخش معدن از بالادستی تا پایین دستی و کاهش قیمت تمام شده، نیازمند توجه به حوزه پژوهش و فناوری است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: مرز اقتصادی بین همه پروژه های اقتصادی و معدنی به اندازه‌ای به هم نزدیک شده است که اگر بخواهیم اقتصاد کاری را در زنجیره تولید بالا ببریم، نیازمند مسلط شدن به دانش روز هستیم.

وی ادامه داد: برای دستیابی به دانش روز، نیازمند پژوهش و دستیابی به فناوری های روز هستیم. این روند موجب کاهش قیمت تمام شده، قابلیت رقابت با دیگران و نیز قابلیت توجیه اقتصادی در بنگاه اقتصادی می‌شود.

مدیریت بخش مهمی از اقتصاد توسط صنعت فولاد

جعفری با اشاره به اینکه بخش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد کشور اثرات چشمگیری دارد، است، گفت: امروز بخش فولاد با تولید ۳۰ میلیون تن و ۴۰ میلیون تن ظرفیت و نیز پیگیری تحقق ظرفیت ۵۵ میلیون تنی تا ۱۴۰۴، بخش مهمی از اقتصاد را مدیریت می‌کند.

وی افزود: اینکه اکنون صنعت فولاد به سمت تخصصی‌تر کردن با بهره گیری از دانش روز، نوآوری، فناوری برود، امری بدیهی، قابل هدایت و حمایت است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو بیان کرد: امیدواریم بتوانیم به نقاط مطلوب زنجیره فولاد در همه ابعاد با توسعه زنجیره‌های پایین دستی برسیم.

وی افزود: بدون شک می‌توانیم به جدیدترین دانش روز در این صنعت، با تلاش پژوهشگران و نخبگان دست یابیم.

در پایان مراسم، با حضور وجیه الله جعفری و علی نبوی، دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت از پژوهشگران برتر صنعت فولاد تقدیر شد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
فوتبال ایران باید به احترام تارتار بایستد و دست بزند
خبر بعدی
هفته نامه آتشکار – شماره ۱۳۱۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست