کد خبر: 120801
معدن
مدیرعامل هلدینگ معدنی بنیاد مستضعفان خبر داد

احداث کارخانه ۲.۵ میلیون تُنی کنسانتره سنگ آهن به همت بنیاد مستضعفان

مدیرعامل هلدینگ معدنی بنیاد مستضعفان با اشاره به جزئیاتی از ویژگی‌های کارخانه ۲.۵ میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن گفت: سنگ شکن این کارخانه بزرگترین سنگ شکن کشور است و برخی از تجهیزات همچون پمپ‌ها برای نخستین بار در کشور ساخته شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، هاشم نظام آبادی در مراسم افتتاح کارخانه کنسانتره سنگ آهن سنگان به ظرفیت تولید در این مجموعه اشاره و اظهار کرد: با هدف تکمیل زنجیره تولید این کارخانه احداث شد و ظرفیت تولید آن معادل ۲.۵ میلیون تن در سال است.

وی ادامه داد: این کارخانه با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و در سطح قابل رقابت با نمونه‌های مشابه ساخته شده که توسط نیروهای داخلی طراحی و بخش عمده تجهیزات آن ساخته و اجرا شده است. برخی از این تجهیزات همچون پمپ‌ها برای نخستین بار در کشور ساخته شد و این تجهیزات با راندمان بسیار خوب در خدمت تولید قرار گرفتند.

مدیرعامل هلدینگ کاوه پارس وابسته به بنیاد مستضعفان تأکید کرد: سنگ‌شکن این کارخانه بزرگترین سنگ شکن کشور است که هر ساعت ۲۷۰۰ تن سنگ را دریافت می‌کند.

وی افزود: در راستای بی اثر کردن تحریم‌ها از ظرفیت شرکت‌های داخلی استفاده کردیم و حتی یک نیروی خارجی در راه اندازی این کارخانه دخالت نداشته است.

نظام آبادی با اشاره به اینکه در طراحی این کارخانه تلاش شد با استفاده از شیب زمین، مصرف انرژی به حداقل برسد ادامه داد: در احداث این کارخانه عظیم از نظر زیست محیطی تمام نکات مورد توجه قرار گرفته و این مجموعه هیچ تخریبی برای محیط زیست ندارد.

وی با اشاره به اتمام این پروژه طی ۳۰ ماه خاطرنشان کرد: تمام نیروهای این شرکت از ظرفیت‌های بومی منطقه ای هستند و این نیروها از طریق آزمون جذب می‌شوند و این روند، یک سیاست در بنیاد مستضعفان است و امروز ۱۸۶ نفر به طور مستقیم و ۱۸۶۰ نفر به طور غیر مستقیم به‌کار گرفته می‌شوند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
هدفگذاری برای افزایش ارزش سهام، رشد تولید، تامین مواد‌اولیه و فروش محصولات ذوب آهن
خبر بعدی
خط و نشان جدید برای معادنی که پروانه بگیرند و اکتشاف نکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست