کد خبر: 120602
صنعت
سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن

آماده‌تر شدن نیروگاه‌های ذوب‌آهن اصفهان، برای تامین برق در فصول گرم سال

سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن اصفهان گفت: نیروگاه های ذوب آهن اصفهان برای تامین برق در فصول گرم سال مهیاتر می شوند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن اصفهان در ادامه بازدید از بخش های مختلف شرکت، با حضور در نیروگاه ها و بخش آب رسانی، با تلاشگران این بخش ها دیدار و گفت و گو کرد.
وی در این دیدار با قدردانی از همت و تلاش پولاد مردان ذوب آهن ،به اهمیت نیروگاه های شرکت و همچنین فعالیت های مربوط به تامین آب مورد نیاز خط تولید،با توجه به در پیش بودن فصول گرم سال و مشکلات احتمالی در تامین آب و برق ، همچون سنوات گذشته اشاره کرد و گفت : در این راستا تعمیرات زودهنگام نیروگاه های شرکت آغاز شده و بازدیدهای میدانی به طورمنظم انجام می‌شود تا با مشکلات ناشی از قطع برق که در سال جاری شاهد آن بودیم ، مواجه نشویم.
ذوب آهن اصفهان ۴ واحدنیروگاه حرارتی با ظرفیت بیش از ۲۲۰ کیلو وات دارد که عمده خوراک آن، گازهای فرایندی خط تولید است و به منظور دستیابی به بازدهی بالاتر و وابستگی کمتر به شبکه برق سراسری، گازهای فرایندی با گازهای طبیعی ترکیب می شود.
این نیروگاه ها، برق مصرفی کارخانه را تامین می کنند و اگر تولید آنها متوقف شود، شبکه برق سراسری بایدکل برق مصرفی را تامین کند. این در حالی است که در جدول تعرفه گاز، نرخ گاز مصرفی نیروگاهی برابر ۱۰ درصد تعرفه خوراک پتروشیمی در نظر گرفته شده، ولی تعرفه گاز مصرفی برای این شرکت ، با تعرفه صنایع فولادی یعنی ۳۰ درصد تعرفه خوراک پتروشیمی محاسبه می شود.
امید است با عنایت به بررسی پیش نویس قانون بودجه سال۱۴۰۱در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، با الحاق تبصره ای به قانون بودجه ، بهای گاز مصرفی شرکت هایی که نیروگاه دارند و بخشی از برق مصرفی خود را به جای دریافت از شبکه سراسری با گاز طبیعی تولید می کنند، مانند سایر نیروگاه های موجود در شبکه ، برابر ۱۰ درصد خوراک پتروشیمی محاسبه شود.

انتهای پیام/

خبر پیشین
ذوبی‌ها فردا استارت می‌زنند/ یک روز استراحت قبل از دیدار با پدیده
خبر بعدی
هفته نامه آتشکار – شماره ۱۳۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست