کد خبر: 120401
صنعت
مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان:

مصرف گاز صنایع بزرگ را از مصرف استان منفک کنید

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان گفت: تفکیک سبد مصرف صنایع بزرگ از سبد کل استان، مطالبه اصفهان از شرکت گاز و وزارت نفت است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، منصور شیشه فروش در ارتباط با میزان مصرف گاز در صنایع اظهار کرد: فعالیت صنایع بزرگ این استان از جمله سیمان، فولاد، پتروشیمی و نیروگاه‌ها برای کشور مفید است و باید سبد ویژه تامین گاز برای آنها در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه شرکت‌های فولاد و سیمان اصفهان نقش موثری برای تولید در کشور دارند، ادامه داد: انتظار داریم که شرکت ملی گاز به‌صورت خاص مسائل این استان را مورد توجه قرار دهد و سبد سوخت صنایع بزرگ را از سبد مصرف استان جدا کند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار کرد: این استان در فصل زمستان با محدودیت‌های مصرف گاز در صنایع مواجه شد و این در حالی بود که در فصل تابستان هم با اعمال محدودیت‌های برق در استان مواجه شد که خسارت‌های سنگینی به بخش اقتصادی استان وارد کرد.

وی اضافه کرد: ۶ شهر در شرق این استان هنوز از طریق “سی ان جی” گاز رسانی می‌شوند و روزانه ۲۷ تانکر، گاز را انتقال می‌دهند که امکان وقوع حوادث متعددی وجود دارد.

شیشه فروش خاطرنشان کرد: از وزارت نفت و شرکت ملی گاز درخواست داریم که طرح اجرایی گازرسانی به شرق اصفهان که شامل خوروبیابانک و بخشی از نایین است را در دستور کار خود قرار دهند تا نگرانی‌ها برای تامین گاز پایدار این منطقه برطرف شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: خطوط انتقال سوخت در غرب استان در سال‌های گذشته با آسیب مواجه و مقدار زیادی نفت وارد رودخانه شد که باید امداد رسانی در اینگونه موارد با سرعت انجام شود.

به گفته وی، با توجه به ۲۷ هزار کیلومتر شبکه گاز و وجود یک میلیون و ۱۰۰هزار انشعاب و یک میلیون و ۱۶۰ هزار مشترک در این استان و خطوط انتقالی که اصفهان به‌عنوان محل عبور آنها محسوب می‌شود و برخی از آنها از کنار رودخانه زاینده رود عبور می‌کنند، ضرورت دارد که این شبکه بازسازی، تعمیر و نگهداری شود و تجهیزات مناسبی متناسب با ماموریت‌ها به استان داده شود.

شیشه فروش اظهار کرد: مصرف مازوت از ابتدای بهمن تا کنون در نیروگاه شهید محمد منتظری اصفهان انجام می‌شود و شرایط آلودگی هوا هم در این استان وجود دارد اما با توجه به مسائل خاصی این اقدام انجام شد.

وی ادامه داد: این نیروگاه در کنار شهر اصفهان و دیگر شهرهای این استان قرار دارد و سلامت مردم به خطر خواهد افتاد و باید اعمال محدودیت‌ها و تامین گاز به صورتی انجام شود که استفاده از مازوت را در دستور کار قرار ندهیم و توجه ویژه وزارت نفت و وزارت نیرو باید به این مساله باشد که تامین گاز برای این نیروگاه‌ها که نزدیک شهر اصفهان است، انجام شود تا از مازوت استفاده نکند.

وی تاکید کرد: استان اصفهان محدودیت‌های برق را هم در تابستان سال جاری تجربه کرد و صنایع و مشترکان خانگی با مشکل مواجه شدند و وزارت نیرو باید برای رفع این مشکل ۲ هزار مگاوات نیاز نیروگاهی استان اصفهان را تامین کند.

شیشه فروش گفت: بهینه سازی مصرف گاز در صنایع نیاز به اقدام جدی دارد و وزارت نفت باید تسهیلات بانکی لازم را برای صنایع در نظر بگیرد و و این تسهیلات ویژه به‌عنوان سبد تشویقی به صنایع ارائه شود تا مصرف بهینه گاز را انجام دهند.

وی با اشاره به درخواست‌های استان اصفهان از شرکت ملی گاز ایران گفت: سهم استان در کمک به کشور در این بخش زیاد است و روزانه بیش از یک هزار و ۵۰۰ تانکر سوخت به‌صورت زمینی از استان تردد می‌کند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
ذوب‌آهن اصفهان با صادرات و واردات در رونق بندر چابهار نقش مهمی ایفا کرده است
خبر بعدی
سهم یک امتیازی ذوب آهن از دربی اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست