کد خبر: 120301
صنعت
مدیر کل گمرکات استان اصفهان:

ارزش صادرات محصولات ذوب آهن از گمرک اصفهان ۶۰ درصد افزایش یافت

مدیرکل گمرکات استان اصفهان گفت: امسال صادرات محصولات ذوب آهن در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۶۰ درصد و لحاظ وزنی پنج درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، رسول کوهستانی پزوه در ارتباط با صادرات محصولات ذوب آهن اظهار کرد: در سال جاری ۱۱۲ میلیون و ۴۲۵ هزار دلار به وزن ۱۷۴ هزار و ۲۵۲ هزار تُن کالا تشریفات صادرات از طریق گمرک اختصاصی ذوب آهن انجام شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین محصولات صادراتی استان اصفهان در سال جاری، آهن و فولاد است، افزود: این محصولات به ارزش ۶۰۶ میلیون دلار و محصولات پتروشیمی به ارزش ۱۷۶ میلیون دلار است.

مدیر کل گمرکات استان اصفهان ادامه داد: یک میلیارد و ۲۱۶ میلیون و ۵۶۴ هزار دلار کالا به وزن یک میلیون و ۹۴۴ هزار و ۸۲۲ تن در ۱۱ ماه سال‌جاری از گمرکات این استان صادر شده است، اظهار کرد: در این مدت تشریفات صادرات ۲۶ هزار و ۳۶۵ فقره اظهارنامه در پنج گمرک استان اصفهان انجام شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد ۲۳ درصد، از حیث وزن ۱۴ درصد و از لحاظ ارزش ۶۲ درصد رشد داشته است.

وی افزود: عراق با  ۵۲۲ میلیون دلار، پاکستان با ۱۶۲ میلیون دلار، افغانستان با ۱۲۰ میلیون دلار، ترکیه  با ۷۱ میلیون دلار و ارمنستان با ۳۴ میلیون دلار بعنوان کشورهای اصلی هدف صادراتی گمرکات این استان محسوب می‌شوند.

کوهستانی‌پزوه درباره فعالیت گمرکات استان اصفهان به تفکیک هر گمرک در ۱۱ ماه سال‌جاری، گفت: اظهارنامه های صادراتی گمرک اصفهان به ارزش ۶۰۴ میلیون و ۶۶۰ هزار دلار و وزن یک میلیون و ۱۷۳  هزار و ۷۳۹ تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از حیث ارزش ۶۹ درصد و وزنی ۱۸ درصد رشد داشته است.

وی درباره تسهیلات گمرک خاطرنشان کرد: با ارائه بسته حمایت از تولید و با اطلاع رسانی و افزایش فعالان مُجاز اقتصادی (AEO) در ۲ سال گذشته به ۳۶ شرکت تسهیلات متنوعی ارائه شد.

مدیر کل گمرکات استان اصفهان بیان کرد: با ایجاد ۳۵ باب انبار اختصاصی زیر کلید گمرک در واحدهای تولیدی استان اصفهان، هزینه های تخلیه، بارگیری، انبارداری و زمان ترخیص مواد اولیه واحدهای تولیدی کاهش یافته است.

انتهای پیام/

خبر پیشین
ذوب‌آهن قهرمان وزنه‌برداری ایران شد
خبر بعدی
ذوب‌آهن اصفهان با صادرات و واردات در رونق بندر چابهار نقش مهمی ایفا کرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست