کد خبر: 120104
بورس
بورس در اول اسفند

تالار شیشه‌ای بورس در اول اسفند قرمز رنگ شد

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۷۷۸۵ واحدی معادل ۰.۶۱  درصد، به یک میلیون و ۲۷۴ هزار و ۴۰۵ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۶ واحدی به ۱۷ هزار و ۴۷۶ واحد رسید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات دومین روز کاری هفته (یکشنبه ۱ اسفندماه ۱۴۰۰)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۹۲۰ واحدی، به رقم ۳۱۴ هزار و ۳۹۶ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۶۵۷ واحدی، عدد ۳۲۴ هزار و ۴۳۱ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۴۱۲ واحدی به رقم ۲۰۳ هزار و ۴۴۴ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور ۸۳۲۴ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۶۴۲ هزار و ۸۰۲ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۹۴۱ واحد کاهش به رقم ۹۷۵ هزار و ۷۳۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با ۲۴۲۱۱ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۴۳۵ هزار و ۵۴۰ واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، وغدیر، نوری، شبندر، تاپیکو و شتران با بیش‌ترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی وبملت، وتجارت، حکشتی و ونوین تاثیر مثبت در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۵ میلیارد و ۴۸ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۲۶ هزار و ۹۶۰ نوبت معامله و به ارزش ۲۹ هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد دامین(داروسازی‌ امین‌) با ۴.۸۶ درصد رشد و پس از آن، نمادهای غاذر، خنصیر، حفارس و فلامی بود. همچنین نماد معاملاتی غنوش(نوش‌ مازندران‌) با ۴.۹۶ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای لپارس، کساوه، دزهراوی و کاب قرار گرفتند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
بومی‌سازی فک قیچی متحرک مکانیزم برش گرم ۲۵۰ تنی کارگاه نورد ۶۵۰ ذوب‌آهن اصفهان
خبر بعدی
سیمان صدرنشین معاملات بورس کالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست