کد خبر: 113001
معدن
وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارش داد

افزایش صدور مجوزهای معدنی در فصل پاییز

میزان صدور مجوزهای معدنی (پروانه اکتشاف، گواهی کشف و پروانه بهره برداری) در فصل پاییز نسبت به فصل تابستان افزایش یافت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: طی سه ماهه پاییز امسال، ۳۱۰ فقره پروانه اکتشاف و ۱۲۶ فقره گواهی کشف صادر شد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۶۴ فقره پروانه اکتشاف و ۱۲۲ فقره گواهی کشف بود که به ترتیب حاکی از رشد ۱۷.۴ درصدی و ۳.۳ درصدی است.

همچنین، طی پاییز امسال، ۱۳۰ فقره پروانه بهره برداری صادر شد که نسبت به آمار فصل تابستان (۱۲۳ فقره)، ۵.۷ درصد رشد نشان می دهد. افزون بر این هزینه عملیات اکتشافی در مرحله گواهی کشف با افزایش ۳.۷ درصدی از حدود یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ر یال صورت گرفته در فصل تابستان به حدود یک هزار و ۶۵۹ میلیارد ریال در فصل پاییز رسید.

افزایش حدود ۱۴ درصدی صدور پروانه اکتشاف

به گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ابتدای فروردین تا پایان آذر، ۷۹۷ فقره پروانه اکتشاف صادر شد که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال گذشته (۷۰۰ فقره)، ۱۳.۹ درصد رشد نشان می دهد.

همچنین، طی ۹ ماهه امسال ۳۵۵ فقره گواهی کشف و ۳۸۰ فقره پروانه بهره برداری صادر شد که نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته (۳۶۸ فقره گواهی کشف و ۴۶۲ فقره پروانه اکتشاف)، به ترتیب ۳.۵ درصد و ۱۷.۷ درصد کاهش یافت.

در این میان، هزینه عملیات اکتشاف از ۹۱۱ میلیارد ریال ۹ ماهه سال ۹۹ به حدود ۳ هزار و ۵۹۳ میلیارد ریال طی ۹ ماهه امسال رسید که نشان دهنده افزایش ۲۹۴ درصد افزایش هزینه عملیات اکتشاف است.

انتهای پیام/

خبر پیشین
هفته نامه آتشکار – شماره ۱۳۱۶
خبر بعدی
معدن به راحتی می‌تواند جایگزین نفت شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست