کد خبر: 111101
معدن
پس از بروز رسانی و در آستانه دهه فجر اعلام شد

چشم انداز ایمیدرو تا سال ۱۴۱۴؛ توسعه دهنده پایدار معدن و صنایع معدنی در منطقه

سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در راستای سیاست‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، اقدام به بروزرسانی استراتژی‌های خود و ایفای نقش توسعه دهنده بخش معدن و صنایع معدنی در منطقه تا سال 1414 را هدفگذاری کرده است.

گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، بر اساس نقشه راه به‌روزرسانی شده این سازمان در آستانه دهه مبارک فجر، چشم انداز در سه بخش “توسعه دهنده”، “پایدار” و “منطقه” تعریف شده است.

در بخش “توسعه دهنده”، تکمیل زنجیره ارزش از معدن تا محصولات پایین دست و فلزات آهنی و غیرآهنی که دارای مزیت رقابتی هستند، مورد توجه است. در زنجیره ارزش، حلقه اکتشاف، استخراج، فرآوری، متالورژی و تولید محصولات کیفی‌تر، زیرساخت‌ها و سایر حلقه‌های ارزش بخش، دیده شده است.

همچنین در بخش “پایدار” توجه به ابعاد اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی در برنامه‌ها گنجانده شده است. در این بخش برای شاخص‌هایی همچون سهم معادن و صنایع معدنی در تولید ناخالص داخلی(GDP)، صادرات، اشتغال، کاهش کربن و نرخ مصرف آب و انرژی، اقتصاد چرخشی و… برنامه ریزی شده است.

در بخش “منطقه”(برون مرزی) نیز، در تولید محصولات معدن و صنایع معدنی کسب رتبه برتر کشور در محدوده آسیای میانه، قفقاز، خاورمیانه و کشورهای همسایه هدفگذاری شده است.

انتهای پیام/

 

خبر پیشین
هفته نامه آتشکار – شماره ۱۳۱۳
خبر بعدی
«کشف پریمیوم» الگوی مناسبی برای مشتریان بزرگ شمش فولاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست