کد خبر: 100103
معدن
مجری طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک خبر داد

فعال شدن ۷۹۱ معدن از ابتدای طرح احیاء/ ۳۹۲ معدن سهم ۹ ماه امسال

مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک از احیا و فعال سازی 392 معدن طی نه ماه امسال خبر داد. با این رقم، مجموع معادن احیا و فعال شده از ابتدای اجرای طرح به 791معدن رسیده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، به نقل از ایمیدرو، سید رضا عظیمی اظهار کرد: معادن فعال شده امسال نتیجه اقدام کلینیکی بوده که از سال گذشته انجام شده است.

وی یادآور شد: از ابتدای امسال تا پایان آذر ماه جاری، بر روی ۴۱۵ معدن اقدام کلینکی صورت گرفته که این مهم با همکاری کارگروه استانی طرح بوده که شامل مرتفع کردن موانع اداری، سرمایه گذاری، معارضان محلی و … است.

مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک درباره اثر این طرح بر اشتغال گفت: در مدت مورد اشاره پتانسیل ایجاد ۳۱۰۴ شغل مستقیم ایجاد شده و همزمان بیش از بر ۱۸هزار تن به ظرفیت تولید این معادن افزوده شده است.

وی با اشاره به آمار پایش در کشور اظهار کرد: در ۹ ماه امسال بیش از ۷۱۰۰ محدوده معدنی در ۲۱ استان پایش شده‌اند.

عظیمی در بخش دیگری از سخنانش درباره عملکرد طرح از ابتدای اجرا (۱۳۹۸)، گفت: با توجه به آمار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، ۱۳۰ پروژه راهسازی و ۴۹ پروژه برق رسانی به طرح احیا معرفی شده که پس از اجرای پروژه‌های مذکور توسط مجری طرح ایجاد زیربناهای معادن بزرگ و مناطق معدنی، ۵۰۳ معدن فعال، توسعه و ۴۲۱ معدن غیرفعال، احیاء خواهد شد که در مجموع ۹۲۴ معدن فعال و غیرفعال از اجرای پروژه های زیرساخت منتفع می‌شوند.

وی تاکید کرد: شناسایی، معرفی و حمایت از ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها یکی از روش‌های مهم در احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس است.

مجری طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک ادامه داد: انعقاد ۳۷ تفاهم نامه سرمایه گذاری، علمی، پژوهشی و دانش بنیان، معرفی ۱۲۴ پروژه به صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی برای اخذ تسهیلات (که ۵۰ طرح در حال پیگیری و صدور بیمه نامه هستند)، حمایت و کوچینگ (Coaching) مجموعه‌های دانش بنیان و جهت دهی به بیش از ۹ استارتاپ و پلتفرم معدنی نیز از مجموعه اقدامات انجام شده در طرح احیا بوده است.

وی درباره وضعیت کلی اجرای این طرح گفت: احیا و فعال سازی ۷۹۱ معدن، ایجاد پتانسیل ۱۳۴۰۰ نفر شغل مستقیم و افزایش بیش از ۲۹ میلیون تن تولید سالانه، به عنوان نمای کلی طرح احیا و فعال سازی معادن کوچک مقیاس برای حوزه معدن و صنایع معدنی کشور بوده است.

به گفته عظیمی، مهمترین نکته، دیده شدن و رصد این معادن و حمایت مستمر آنها در قالب پایش مستمر برای آینده و توسعه آنها به لحاظ فنی، کیفی و کمی در سازمان های مرتبط با بخش معدن است.

انتهای پیام/

خبر پیشین
افزایش صادرات ۳۰ درصدی محصولات و ۲۷ درصدی فولاد خام تا پایان آبان امسال
خبر بعدی
تنها ۱۵ درصد مصارف ذوب آهن و فولاد مبارکه از آب‌های سطحی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست