کد خبر: 91002
بورس
بورس در ۱۰ آذر

تداوم روند نزولی شاخص‌های منتخب

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۱۷۰۰۸ واحدی به یک میلیون و ۳۴۰ هزار و ۱۲۰ واحد رسید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، امروز تالار شیشه‌ای در معاملات پنجمین و آخرین روز کاری هفته (چهارشنبه دهم آذرماه ۱۴۰۰)، شاهد تداوم روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۴۲۱۷ واحدی معادل ۱.۲۵ درصد به رقم ۳۳۲  هزار و ۳۱۱ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۴۹۳۱ واحدی، عدد ۳۶۷ هزار و ۵۶۳ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۳۱۰۴ واحدی به رقم ۲۳۱ هزار و ۳۶۳ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۰۷۴۶ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۷۰۷ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۱۳۲۳ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۱ هزار واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۷۸۴۹ واحد کاهش همراه بود و عدد دو میلیون و ۶۰۶ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، شپدیس، کگل، شستا، تاپیکو و وغدیر با بیش‌ترین کاهش، تاثیر منفی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شنفت، وتجارت و وپخش، بیش‌ترین تاثیر مثبت را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در پنجمین روز کاری بورس در هفته جاری، معامله‌گران بورس ۴ میلیارد و ۲۹۷ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۳۸۰ هزار و ۷۸۴ نوبت معامله و به ارزش ۳۰ هزار و ۵۸۴ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد دیران (ایران‌دارو) با ۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای شفا، غبهنوش، شنفت و فرآور بود. همچنین نماد معاملاتی ولیز (لیزینگ‌ایران‌) با ۸.۳۷ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای لپارس، کسرام، ساربیل و کساوه قرار گرفتند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
مذاکرات وزارتخانه‌های صمت و نفت برای عدم قطع گاز واحدهای آهن اسفنجی
خبر بعدی
بنیان مسابقات ایمیدرو را ذوب آهن گذاشت/ سازمان لیگ قوانین را سلیقه‌ای اجرا نکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست