کد خبر: 90301
فرهنگی و اجتماعی

بازدید خبرنگاران معلول استان از ذوب‌آهن اصفهان

جمعی از خبرنگاران معلول استان اصفهان با حضور در ذوب آهن اصفهان از خط تولید این شرکت بازدید کرده و در جریان روند فعالیت‌ها و آخرین شرایط تولیدی آن قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، منصور گلناری، مدیر خانه مطبوعات و مدیر باشگاه خبرنگاران معلول استان اصفهان در زمینه فعالیت خبرنگاران معلول در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: در کشور ما و هر جامعه ای طبق استاندارهای جهانی بین حدود ۱۰ درصد افراد دچار معلولیت‌های مختلف هستند. بنابراین لازم است که شرایط زندگی و اشتغال مناسب برای این قشر عزیز فراهم شود. همچنین باید اماکن عمومی، سازمان های اداری و معابر شهری برای تردد آن ها مناسب سازی شود.

گلناری افزود: افراد معلول به لحاظ ذهنی و فکری تفاوتی با دیگر افراد ندارند و دیدگاه مردم در مورد این عزیزان باید اصلاح شود و به‌ جای  نگاه مظلومانه و ترحم آمیز به آن ها باید از توانمندی های آن ها استفاده نموده و برای شادابی و تحرک بیشتر آن ها کوشش کرد.

وی تشکیل باشگاه خبرنگاران معلول و ایجاد خبرگزاری توان‌نگار  با هدف فرهنگ سازی جامعه، مسئولین و افراد معلول را در همین راستا عنوان کرد و گفت: با شکل گیری نهادهای مذکور و برگزاری کلاس‌های آموزش روزنامه‌نگاری، خبرنگاری و نویسندگی در بین معلولان علاقه‌مند این امکان فراهم شده که خبرنگاران معلول همانند سایر خبرنگاران با حضور در جلسات خبری سطح شهر و رفتن به سازمان های مختلف به پوشش خبری برنامه‌های آن ها بپردازند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر بیش از۲۰ نفر خبرنگار در باشگاه خبرنگاران معلول استان اصفهان فعالیت دارند. از این تعداد ۶ نفر ناشنوا، ۴ نفر نابینا ، ۶  نفر دچارآسیب نخاعی و ۴ نفر نیز دارای معلولیت های دیگر هستند.

گلناری به عنوان دبیر جشنواره ملی رسانه‌ای معلولان استان که در ماه جاری برگزار می شود افزود، در این جشنواره که با همکاری ذوب‌آهن اصفهان برگزار می شود، بخشی از توانمندی های رسانه‌ای خبرنگاران معلول آشکار خواهد شد.

علیرضا امیری مدیر روابط عمومی ذوب آهن اصفهان نیز با تشریح تاریخچه تاسیس شرکت و بیان خدمات و مسئولیت های اجتماعی آن گفت: مسئولین ذوب آهن اصفهان از امر خطیر اطلاع رسانی و زحمات خبرنگاران مطلع بوده و آشکار است که انجام چنین رسالتی از طرف خبرنگاران  معلول در جامعه بر اهمیت و ارزش کار آن ها می افزاید.

وی افزود: نگاه ما به معلولین بدون هیچ پیش‌فرضی است وآن‌ها را نیز همچون دیگر افراد جامعه دانسته و آماده همکاری های رسانه ای متقابل با آن ها هستیم.

انتهای پیام/

خبر پیشین
اصفهان رتبه اول نواحی صنعتی را در کشور دارد
خبر بعدی
محدودیت گاز تأثیر چندانی بر فعالیت ذوب آهن ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست