کد خبر: 80302
بورس
براساس ارزش فروش محصولات در بازار فیزیکی مشخص شد

ذوب‌آهن شاگرد اول مهرماه بورس کالا

ذوب‌آهن اصفهان در میان ۱۰ شرکت برتر بورس کالا در مهرماه قرار گرفت، این انتخاب براساس ارزش فروش محصولات در بازار فیزیکی صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، بررسی ارزش فروش محصولات شرکت‌ها در بازار فیزیکی بورس کالای ایران در بازه زمانی مهرماه ۱۴۰۰ نشان داد که شرکت ذوب‌آهن اصفهان در میان ۱۰ شرکت برتر قرار گرفته است.

براین اساس فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت تهران (تندگویان)، پالایش نفت اصفهان، ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، فولاد خوزستان، پتروشیمی مارون، پتروشیمی بندرامام و مجتمع فولاد خراسان ۱۰ شرکت برتر بورس کالا نام گرفتند.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ثبت معامله ۴۱۶ هزار و ۶۰ تن محصول شامل انواع ورق، ارزشی معادل ۹۱ هزار و ۲۵۸ میلیارد ریال را به ثبت رساند و در صدر ایستاد و برترین شرکت به لحاظ ارزش معاملات بازار فیزیکی بورس کالا در هفتمین ماه از سال جاری شد.

پس از ملی فولاد مبارکه، شرکت ملی صنایع مس ایران با فروش ۲۷ هزار و ۶۹ تن انواع محصول از جمله مس کاتد، مس کم عیار، سولفور مولیبدن و کنسانتره فلزات گرانبها به ارزش ۴۲ هزار و ۳۲۶ میلیارد ریال در جایگاه دوم ایستاد.

شرکت پالایش نفت تهران (تندگویان) با ثبت معامله ۱۶۱ هزارو ۱۸۰ تن وکیوم باتوم، لوب کات سبک و سنگین و گوگرد گرانوله ارزش ۱۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریالی را رقم زد و جایگاه سوم را از آن خود کرد. پس از آن شرکت پالایش نفت اصفهان نیز با ثبت معامله ۱۹۰ هزار و ۷۰۰ تن گوگرد گرانوله، لوب کات سبک و وکیوم باتوم به ارزش بیش از ۱۶ هزار و ۳۴۱ میلیارد ریال چهارم شد.

شرکت ذوب آهن اصفهان با فروش ۱۱۱ هزار و ۷۲۹ تن تیرآهن و میلگرد و همین‌طور بنزن با مبنای زغال ارزشی بیش از ۱۵ هزار و ۸۲۷ میلیارد ریال را رقم زد و در جایگاه پنجم قرار گرفت.

پس از ذوب‌آهن نیز شرکت پتروشیمی تندگویان با ثبت معامله ۴۲ هزار و ۹۷۰ تن انواع محصول پلی اتیلن و پلی استر، موفق به ثبت ارزش ۱۲ هزار و ۷۲۴ میلیارد ریالی شد و جایگاه ششم را به خود اختصاص داد.

شرکت فولاد خوزستان با داد و ستد ۸۶ هزار و ۲۰۰ تن تختال و شمش بلوم به ارزش ۱۲ هزار و ۳۵۷ میلیارد ریال رتبه هفتم را کسب کرد و بعد از آن شرکت پتروشیمی مارون با ثبت معامله ۳۱ هزار و ۹۶۴ تن محصول شامل پلی پروپیلن و منو اتیلن گلایکول، دی اتیلن گلایکول، تری اتیلن گلایکول به ارزش ۳۱۲۹ میلیارد ریال در جایگاه هشتم جای گرفت.

شرکت پتروشیمی بندر امام با فروش ۲۸ هزار و ۵۴۷ تن پلی وینیل کلراید، پلی اتیلن سبک و سنگین، زایلین و استایرن بوتادین ارزشی بیش از ۹۷۳۲ میلیارد ریالی را به ثبت رساند.

در نهایت نیز مجتمع فولاد خراسان با ثبت معامله ۶۷ هزار و ۵۷۲ تن سبد میلگرد و شمش بلوم به ارزش ۹۲۴۱ میلیارد ریال دهمین شرکت برتر به لحاظ ارزش معاملات شد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
رشد ۳۲ درصدی صادرات ذوب‌آهن در ۶ ماه نخست سال
خبر بعدی
طرح جدید معدنی مجلس کارشناسی شده نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست