کد خبر: 70602
صنعت
برای اولین بار انجام شد

بارگیری مواد فله از کشتی به واگن و ارسال به ذوب‌آهن اصفهان

با توجه به نقش حیاتی مواد اولیه در خط تولید کارخانه‌ها و اهمیت تسریع در عملیات انتقال، برای اولین مرتبه بارگیری مواد فله از کشتی به واگن و ارسال از بندر شهید رجایی به مقصد ذوب‌آهن اصفهان انجام شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، محمدرضا چنگانی مدیرکل راه آهن هرمزگان با اعلام این خبر گفت: با برنامه ریزی و پیگیری‌های انجام شده طی یک همکاری چند جانبه بین ذوب‌آهن اصفهان، بندر شهید رجایی، گمرک شهید رجایی و اداره کل راه آهن هرمزگان، برای اولین مرتبه بارگیری مستقیم مواد فله از کشتی به واگن و از بندر شهید رجایی به مقصد ذوب‌آهن اصفهان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۹۰ واگن بارگیری مستقیم شده است، افزود: این اقدام در کاهش هزینه‌ها و همچنین تسریع فرایند انتقال مواد اولیه به مقصد کارخانه اهمیت بسیار زیادی دارد و لذا واسطه‌های بسیاری در این بین حذف می‌شوند.

محمد جعفر صالحی معاون خرید ذوب آهن اصفهان نیز گفت: حمل سریع و بدون وقفه مواد اولیه، تاثیر به‌سزایی در کاهش هزینه‌هایی مانند اجاره زمین، جلوگیری از پرت و باد بردگی،حفظ کیفیت، افزایش سرعت بارگیری و سیر مواد اولیه، تخلیه روزانه ۶۴۰۰ تن مواد فله برای اولین بار در بندر شهید رجایی، صرفه جویی در مصرف گازوییل به علت حذف کامیون از عملیات حمل مواد اولیه  را در پی دارد. به همین منظور حمل یکسره مواد اولیه وارداتی به صورت ریلی، همزمان با تخلیه از کشتی در دستور کار معاونت خرید ذوب آهن اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا پس از انجام مقدمات لازم و هماهنگی با بندر شهید رجایی، اداره کل راه آهن هرمزگان و شرکت پدید آوران امید پارس این اقدام مهم عملیاتی شد و تعداد ۹۰ واگن به صورت مستقیم  بارگیری گردید.

معاون خرید شرکت ذوب‌آهن تصریح کرد: برای تداوم این مهم که به عنوان یک رکورد برای اولین بار در بندر شهید رجایی به ثبت رسیده، لازم است تمهیداتی اندیشیده شود که با عارضه یابی و تجربیات به دست آمده، با همکاری شرکت پدیدآوران امید پارس، اداره امور بندری بندر شهید رجایی و راه آهن ناحیه هرمزگان، مشکلات مرتفع خواهد شد.

وی در پایان از تلاش و مساعدت همه عزیزانی که در جهت اجرایی شدن این مهم همراهی و همکاری داشتند تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
“چادرملو” برترین شرکت فولادی کشور در مصرف بهینه آب
خبر بعدی
محدودیت و قیمت‌گذاری در بازار بورس، تولیدکنندگان را به دلال مبدل می‌سازد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست