کد خبر:
بورس

عرضه‌های «ذوب» کم شد اما درآمدزایی ۲ برابر

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، هرچند مجموع ارزش معاملات ذوب‌آهن در شهریورماه چندان نبود اما آمار پایانی شهریورماه که به مهر می‌رسید، خبر از آن داد که در نیمه دوم سال این کارخانه میل به صعود را پیش‌گرفته است.

با نگاهی به میزان عرضه‌های این شرکت در بورس‌کالا می‌توان دریافت که عرضه‌ها شاید نسبت به هفته گذشته با کاهش همراه بوده و به ۱۷.۴۵۰ هزار تن رسیده اما درآمدزایی آن در حدود ۲ برابر هفته گذشته بود.

تیرآهن

در سبد تیرآهن عرضه‌شده در بورس‌کالا تنها «تیرآهن ۱۴ و ۱۸» و «تیرآهن ۲۴ و ۲۷» وجود داشت که ۴ هزار و ۶۰۰ تن عرضه را در این قسمت شاهد بودیم اما تقاضایی در حدود ۸ هزار تن (۷ هزار و ۸۸۹ تن) برای این کارخانه به ثبت رسید، ولی میزان معاملات کاملاً باعرضه‌ها همخوانی داشت و تمام ۴ هزار و ۶۰۰ معامله شد تا از این حجم ۶۵ میلیارد و ۴۸۹ میلیون تومان درآمد به نفع شرکت به‌دست‌آمده است.

سبد تیرآهن مخلوط

در بررسی آخرین عرضه شرکت ذوب‌آهن می‌توان به ۵ نوبت عرضه این شرکت به میزان ۶ هزار و ۳۲۵ تن عرضه اشاره کرد که تنها سه نوبت آن به معامله ختم شد.

با بررسی این سه نوبت می‌توان حجم عرضه یک هزار و ۷۲۵ تنی این کالا را مشاهده کرد که مجموعاً ۴۳۷ تن تقاضا برای آن به ثبت رسید و تنها ۲۰۷ تن به معامله نهایی رسید.

میزان ارزش نقدی این سه نوبت معامله به ۳ میلیارد و ۵۸۸ میلیون تومان رسید. اگر ۲ هزار و ۳۰۰ تنی که در دو نوبت نیز عرضه شد و به معامله منتج می‌شد نیز می‌توانست درآمدزایی عالی را عاید این شرکت کند.

سبد میلگرد مخلوط

حجم معامله سبد تیرآهن مخلوط درمجموع ۴ هزار و ۷۵۰ تن عرضه را به بازار نشان داد اما؛ میزان تقاضا‌ها مانند هفته گذشته شگفت‌آور نبود و آماری بهتر ثبت شد و آن‌هم تقاضایی برابر با ۲ هزار و ۳۰۰ بود، ولی باید به معامله ۷۲۵ تنی این کالا اشاره کرد؛ درآمد ذوب‌آهن در این بخش به ۱۰ میلیارد و ۱۷۵ میلیون تومان رسید.

سبد میلگرد کلاف

ذوب‌آهن در این بخش ۷۷۵ تن عرضه خود را راهی بورس کالا کرد، اما باوجود تقاضای ۳۵۰ تنی که برای این کارخانه ثبت شد، عرضه‌ها به فروش منجر نشد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
ایثار ذوب آهنی‌ها در دفاع مقدس، دستاورد همیشگی این مجتمع عظیم صنعتی
خبر بعدی
ذوب‌آهن نماد ایثار و جهاد بخش صنعت در دفاع مقدس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست