کد خبر: 60102
صنعت
در ادامه صادرات محصولات با ارزش افزوده بالا انجام شد

صادرات اولین محموله آرک معدن ذوب‌آهن به خارج از کشور

اولین محموله آرک معدن ذوب‌آهن اصفهان در ادامه صادرات محصولات با ارزش افزوده بالا به خارج از کشور صادر شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، غرب آسیا یکی از غنی‌ترین نقاط جهان از نظر منابع معدنی است که متاسفانه به علت وضعیت سیاسی منطقه به صورت کافی توسعه نیافته است. در سال‌های اخیر و با توجه به اکتشافات صورت گرفته و همچنین افزایش ارزش مواد معدنی اهمیت توسعه معادن بیش از پیش آشکار شده است.

نظر  به اینکه سالیان متمادی آرک معدنی به‌صورت وارداتی تامین می‌شده است، شرکت ذوب آهن اصفهان به عنوان تنها تولیدکننده آرک معدنی در غرب آسیا در راستای توسعه بازار و پاسخ به نیاز داخل در مرحله اول اقدام به تولید ارک معدنی۲۱V  کرده و پس از پاسخگویی به نیاز داخل و استقلال کشور از واردات این محصول استراتژیک، باتوجه به نیاز کشورهای منطقه و توسعه معادن همسایگان اقدام به تحقیقات بازار صادراتی و شناسایی کشورهای دارای معادن در حال رشد و توسعه کرد.

پس از مذاکره با مشتریان صادراتی، اولین محموله این محصول پس از تولید در نورد ۶۵۰ کارخانه و انجام عملیات خم‌کاری، نورد سرد و برشکاری در کارگاه شرکت پویش معادن از شرکت‌های تابعه ذوب‌آهن، حمل محصول نهایی به مقصد صادراتی انجام شد.

برای این محموله صادراتی علاوه بر تولید در کارخانه، فرآیندهای تکمیلی نیز توسط شرکت‌های وابسته ذوب‌آهن انجام و به این ترتیب ارزش افزوده بالاتری در مقایسه با صادرات پروفیل خام حاصل شد.

در ادامه رشد و توسعه محصولات شرکت ذوب‌آهن، تولید آرک معدنی ۳۶ TH نیز مطابق با استانداردهای روز اروپا و با کاربرد معادن بسیار عمیق طراحی و به تولید رسید.

انتهای پیام/

 

خبر پیشین
ذوب‌آهن در جبهه صنعت و فعالیت‌های اجتماعی پیشتاز است
خبر بعدی
۳ خرید جدید برای ذوب‌آهن/ آقای گل لیگ یک سبزپوش شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست