کد خبر: 2091405
ورزش
سرمربی تیم وزنه‌برداری ذوب آهن:

مأموران نادو در هفته پایانی لیگ حضور داشته باشند

سرمربی تیم وزنه‌برداری ذوب آهن گفت: از فدراسیون تقاضا دارم در هفته سوم (پایانی) لیگ حتما ماموران نادو حضور داشته باشند تا شاهد رقابت سالمی باشیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، علی جباری پس از رقابت وزنه برداران در روز نخست هفته دوم لیگ برتر در اهواز، اظهار کرد: در روز نخست در دسته ۵۵ کیلوگرم و ۷۷ کیلوگرم به دو مقام قهرمانی رسیدیم و در دسته ۶۱ کیلوگرم به مقام دوم رسیدیم. رقابت‌ها بسیار فشرده است و تیم های نفت و ملی حفاری، ملی پوش‌های خوبی جذب کرده‌اند. به نظر من تیم‌های ذوب آهن، مناطق نفت خیز جنوب و ملی حفاری از شانس‌های کسب مقام قهرمانی هستند.

تیم مناطق نفت خیز جنوب را دست کم نمی‌گیریم

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: امسال هم مانند فصل گذشته رقابت تیم های خیلی به هم نزدیک است. تیم مناطق نفت خیز را خیلی خوب دیدم و به نظرم خیلی آرام به جلو حرکت می کند و این تیم را  دست کم نمی گیریم. ان شاءالله در هفته سوم یک رقابت خیلی خوب و پاکی را شاهد باشیم.

امیدوارم تیم‌های قوی وارد لیگ شوند

سرمربی تیم وزنه برداری ذوب آهن در پاسخ به این سوال که باشگاهی چون ذوب آهن که در کنار ملی حفاری و مناطق نفت خیز جنوب خدمات زیادی به وزنه برداری ایران داشته اند چقدر توسط فدراسیون دیده شده اند؟ گفت: حدود یک سال و نیم از عمر فدراسیون جدید می گذرد و قول داده‌اند سال های آینده شاهد حضور تیم های بیشتری در لیگ برتر باشیم. امیدوارم تیم های قوی وارد لیگ شوند و تیم داری در لیگ به این صورت نباشد که هر سال تیم های ذوب آهن، مناطق نفت خیز جنوب و ملی حفاری فقط تیم داری مستمر داشته داشته‌اند. تیم هایی را داشته ایم که یک فصل تیم داری کردند ولی دیگر نماندند.

فدراسیون باید شرایطی را برای ترغیب سایر باشگاه‌ها ایجاد کند

وی افزود: تیم های ذوب آهن، مناطق نفت خیز جنوب و ملی حفاری در وزنه برداری ریشه دارند و فدراسیون باید شرایطی را برای ترغیب سایر باشگاه ها برای تیم داری در لیگ برتر وزنه برداری فراهم کند تا شاهد تیم داری های با ثبات باشیم. فکر می کنم با حضور انوشیروانی و سلیمی در فدراسیون شاهد شرایط بهتری در لیگ برتر باشیم.

کادرفنی تیم‌ملی به هوش باشد

جباری درباره وضعیت تیم ملی نیز برای حضور در المپیک پاریس، گفت: ابتدا درباره تیم ملی جوانان بگویم که به نظرم از همین تیم می‌توان تیم بسیار خوبی برای سال های آینده و المپیک بعدی آماده کرد.

وی افزود: در حال حاضر ایران سه سهمیه المپیک در اوزان ۸۹ ،۱۰۲ و ۱۰۲+ کیلوگرم دارد که تقریبا در ۸۹ و ۱۰۲+ کیلوگرم سهمیه مان قطعی شده است.

سرمربی تیم وزنه برداری ذوب آهن بیان کرد: نمی‌خواهم انرژی منفی به رضا دهدار و رسول معتمدی در وزن ۱۰۲ کیلوگرم بدهم چون مطمئن هستم با تمام وجود در دو مسابقه گزینشی پیش رو برای قطعی شدن سهمیه المپیک تلاش می کنند اما رقابت در این دسته را کمی سخت می بینم و کادرفنی باید به هوش باشد که سهمیه این وزن را از دست ندهیم زیرا کسانی اکنون پشت سر دهدار هستند که فاصله رکوردی کمی با او دارند.

وی ادامه داد: البته قرار بود مسابقات جام جهانی تایلند سال آینده برگزار شود ولی زودتر برگزار خواهد شد که این برای دسته ۱۰۲ کیلوگرم که کادرفنی برای آن تایم برنامه ریزی کرده بود، ممکن است کمی مشکل ایجاد کند.

ایران کار سختی در المپیک پاریس دارد

جباری ادامه داد: ایران کار سختی در المپیک پاریس دارد زیرا همه کشورهای می آیند که به مدال برسند و همه در حال کار کردن هستند. تمام وزنه برداران ما رقبای سختی دارند و کارشان سخت است و مدال گرفتن نیز سخت است. امیدوارم وزنه برداران ایرانی با دست پر برگردند.

تقاضا دارم در هفته سوم لیگ حتما ماموران نادو حضور داشته باشند

سرمربی تیم وزنه برداری ذوب آهن در پایان نیز گفت: از فدراسیون تقاضا دارم در هفته سوم لیگ حتما ماموران نادو حضور داشته باشند تا شاهد رقابت سالمی باشیم. البته فدراسیون این قول را داده است که هفته سوم همراه با آزمایش دوپینگ برگزار شود.

خبر پیشین
کاهش وابستگی به نفت و هدف‌گذاری رشد اقتصادی ۸ درصد در بودجه ۱۴۰۳
خبر بعدی
ثبت سومین رکورد ارزش معاملات بورس از ابتدای تابستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست