کد خبر: 2031601
فرهنگی و اجتماعی

اولین سمینار آشنایی مدیران، معاونین و سرپرستان با پروژه ارگونومی مشارکتی

اولین سمینار آشنایی مدیران، معاونین و سرپرستان با پروژه ارگونومی مشارکتی در ذوب آهن اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، با هدف پیشگیری از بیماری های اسکلتی و عضلانی به ویژه در کارگاه های با شرایط سخت و زیان آور و در جهت آشنایی مدیران، معاونین، سرپرستان و مهندسین ارشد کارگاه ها، اولین سمینار آموزشی پروژه تحقیقاتی ارگونومی مشارکتی در تاریخ ۱۰ و ۱۱ خرداد در محل مجموعه تفریحی فجر و قدس ذوب آهن برگزار شد.
مدیر بهداشت و محیط زیست ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به طرح های پیشنهادی ارائه شده در زمینه بهداشت و سلامت کارکنان در حوزه معاونت پشتیبانی و خدمات اجتماعی بر اساس دستور مدیر عامل در سال ۱۴۰۲ و اعلام موضوع ارگونومی به عنوان یکی از طرح های تحولی در این مدیریت، پروژه تحقیقاتی ارگونومی مشارکتی با همکاری پروفسور چوبینه عضو هیات علمی دانشگاه شیراز از طریق مدیریت تحقیق و توسعه در مدیریت های نورد، آگلومراسیون و نسوز آغاز شد و فاز اول این طرح با محوریت کارشناسان بهداشت حرفه ای و مسئولان HSE بخش های مربوطه پایان یافت.
سید حمید حسینی در ادامه گفت: این سمینار در جهت آشنایی مسئولان ارشد بخش های مشمول این پروژه با موضوع ارگونومی مشارکتی برگزار شد و امید است مدیران و سرپرستان کارگاه ها در جهت اجرای کامل این پروژه با دیدگاه نقش بسزای انسان سالم در بهره وری و افزایش تولید، بیش از پیش همکاری لازم را با کمیته راهبری ارگونومی داشته باشند.
وی در ادامه افزود: عدم کنترل عامل زیان آور ارگونومی در محیط کار باعث بروز بیماری های اسکلتی و عضلانی شده و منجر به تحمیل هزینه های مستقیم و غیرمستقیم ناشی از غیبت های طولانی مدت و از کارافتادگی کارکنان به سازمان همچنین کاهش بهره وری می گردد. در حالیکه در برخی موارد به راحتی می توان با انجام مداخلات لازم اقدامات مفیدی در این راستا انجام داد. لذا از کلیه مسئولان محترم کارگاه هایی که پروژه مربوطه در حال انجام می باشد انتظار می رود همراستا با فرایند تولید، نسبت به شناسایی و رفع مغایرت های ارگونومیکی اقدام کنند.
مدیر بهداشت و محیط زیست در پایان ضمن تقدیر از حمایت مدیران ارشد سازمان از پروژه های سلامت محور و حضور فعال مدیران ، سرپرستان و سایر مسئولان کارگاه ها در این سمینار ، از کلیه مدیریت هایی که به هر نحو در اجرایی شدن این دوره همکاری و مشارکت نموده اند، تشکر و قدردانی کرد.
انتهای پیام/

خبر پیشین
کاروان «عاشقان روح الله» ذوب آهن اصفهان راهی مرقد امام خمینی (ره ) شد
خبر بعدی
رشد تولید ریل در ذوب آهن اصفهان، نویدبخش توسعه ریلی کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست