کد خبر: 2030103
معدن
معاون وزیر صمت:

بخشنامه جامع معدن آماده ابلاغ است

معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: پارسال با کمک فعالان معدنی تلاش کردیم تا برخی مقررات موجود را اصلاح کنیم که در این زمینه بازخوردهای لازم را نیز دریافت کردیم و ایرادات اصلاح شد و امروز بخشنامه جامع معدن آماده ابلاغ است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، رضا محتشمی پور امروز دوشنبه در همایش نکوداشت روز ملی معدن در محل نمایشگاه بین المللی تهران افزود: بخش معدن توسعه دهنده سایر بخش های اقتصادی است.
وی گفت: روز معدن در سال‌های گذشته به دلیل اینکه در حاشیه و زیر سایه بخش صنعت قرار گرفته بود، کمرنگ شده بود و نامگذاری یک روز به روز معدن فرصتی است تا بیشتر به فرصت ها و مزیت‌های این بخش بپردازیم.
محتشمی پور خاطرنشان کرد: هنوز راه زیادی مانده تا بخش معدن بتواند نقش خود را در اقتصاد ملی ایفا کند.
وی ادامه داد: قانونگذاری بخش معدن در سال‌های گذشته در حال ورود به یک بحران بود، اما مدیریت شد و هر کجا احساس نیاز کردیم قانونگذاران به کمک ما شتافتند.
معاون وزارت صمت اظهار داشت: سال گذشته تلاش شد تا برخی زیرساخت‌ها به خصوص اطلاعات موجود و برخی مقررات اصلاح شود.
وی اضافه کرد: پارسال با کمک فعالان معدنی تلاش کردیم تا برخی مقررات موجود را اصلاح کنیم که در این زمینه بازخوردهای لازم را نیز دریافت کردیم و ایرادات اصلاح شد و امروز بخشنامه جامع معدن آماده ابلاغ است.
محتشمی‌پور خاطرنشان کرد: معدن‌کاری حرفه ای تر، ارائه صلاحیت های فنی، حرفه ای و مالی و شفافیت اطلاعات، از جمله محورهای اصلی در تنظیم مقررات است.
وی با بیان اینکه بخش اکتشاف در قسمت دولتی خود وزن و اهمیت لازم را پیدا نکرده، گفت: بخش دولتی عمده انرژی خود را صرف توسعه زیرساخت‌های معدنی کرده و همین مسئله سبب شده تا سهم بخش دولت از اکتشاف کاهش یابد، این در حالی است که به ویژه در تولید اطلاعات پایه به دلیل ریسک‌های موجود دولت باید عملکرد قوی تری داشته باشد.

خبر پیشین
اجلاس بزرگ مدیران روابط عمومی استان با مشارکت ذوب‌آهن اصفهان
خبر بعدی
نیازمند تدوین سند استراتژی بخش معدن هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست