کد خبر: 01030303
صنعت

سبد «گردهای صنعتی» ذوب‌آهن بزرگ‌تر می‌شود

مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان گفت: توانایی تولید انواع گردهای صنعتی از قطر ۱۸ تا۱۵۰ را بر اساس استاندارد مذکور و خواسته مشتری داریم.
میلگرد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، در حال حاضر با توجه به کارخانجات نوردی که در استان اصفهان و همچنین در کل کشور پا به عرصه وجود گذاشته‌اند، ظرفیت تولید جمعی فولادهای ساختمانی و عرضه آنها از تقاضای بازار پیشی گرفته است.

این موضوع به اضافه تصمیمات ناگهانی برای صادرات محصولات فولادی، عرصه را برکارخانجات فولاد به شدت تنگ کرده است.

از سوی دیگر با توجه به نیاز روزافزون بخش صنعت و معدن کشور به مقاطع آلیاژی و گروه میلگردهای ساده صنعتی، از حدود پنج سال پیش با شروع تولید گرد با سایز ۸۰ در نورد ۶۵۰ و بعد گردبا سایز ۶۰ و ۵۰  در نورد ۵۰۰ و متعاقباً درسال ۱۴۰۰ و در نورد ۳۰۰ گردهای با سایز ۴۰ و ۳۰ با مارک۷۰cr۲ رقم خورد و گرد با سایز ۲۵ با مارک ۷۰cr۲ نیز به تازگی به سبد محصولات شرکت ذوب‌آهن اضافه شد.

محمدامین یوسف زاده مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان در این زمینه اظهار کرد: با توجه به ارزش افزوده بالای این محصولات،عملاً ذوب آهن ورود بسیار مقتدرانه‌ای به بازار مقاطع آلیاژی از خود نشان داد.

وی افزود: بنابراین برنامه ریزی کردیم در سال ۱۴۰۱ حداقل ۱۰ پروفیل جدید و تماماً از مقاطع صنعتی و با ارزش افزوده بالا را به سبد محصولات شرکت اضافه کنیم که تعدادی از این مقاطع جدید همین گردهای آلیاژی هستند.

مدیر مهندسی نورد ذوب آهن اصفهان گفت: خوشبختانه موفق شدیم گرد ۲۵ براساس استاندارد ۱۰۰۶۰ و ستون تلرانس fine  که تقریباً نصف تلرانس مجاز حالت نرمال است را تولید و به بازار عرضه کنیم.

وی تصریح کرد: در اینجا به صراحت اعلام می‌کنم توانایی تولید انواع گردهای صنعتی از قطر ۱۸ تا ۱۵۰  را بر اساس استاندارد مذکور و خواسته مشتری داریم.

یوسف زاده افزود: ارزش افزوده این مقاطع حداقل دو و نیم برابر مقاطع ساختمانی است بنابراین با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده در تامین مواد اولیه قیمت بالای حامل‌های انرژی و… راهی به غیر از تولید ارزش آفرین و کاهش قیمت تمام شده وجود ندارد و بنابراین تولید پروفیل‌های جدید را در هر ماه برنامه ریزی کردیم.

انتهای پیام/

خبر پیشین
عوارض صادراتی نامتناسب مشکلات صنعت فولاد را دوچندان کرد
خبر بعدی
ذوب‌آهن اصفهان مسیر تولید ریل را پرسرعت طی کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست