کد خبر: 01023101
معدن
ایمیدرو اعلام کرد

تولید کنسانتره آهن از مرز ۵۱ میلیون تن گذشت

میزان تولید کنسانتره سنگ آهن طی سال 1400، با حدود 4 درصد افزایش، از مرز 51.500 میلیون تن عبور کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، شرکت‌های تولیدکننده کنسانتره سنگ آهن از ابتدای فروردین تا پایان اسفند ۱۴۰۰، حدود ۵۱ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۷ تن کنسانتره تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۴۹ میلیون و ۷۱۴ هزار و ۴۴۵ تن بود.

از این میزان، شرکت های «گل گهر» ۱۶ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۳۶۲ تن، «چادرملو» ۱۲ میلیون و ۱۸۶ هزار و ۳۹۳ تن، «توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه» ۶ میلیون و ۱۰۱ هزار و ۵۱۵ تن، «گهر زمین» ۴ میلیون و ۹۱۲ هزار و ۱۹۶ تن، «مرکزی» ۳ میلیون و ۸۱۱ هزار و ۲۹۱ تن، «توسعه فراگیر سناباد» ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار و ۸۲ تن، «اپال پارسیان سنگان» ۲ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۱۲۸ تن، «صنایع معدنی فولاد سنگان»، یک میلیون و ۴۷۰ هزار و ۲۸۰ تن، «صبانور» یک میلیون و ۳۴۷ هزار و ۹۴۲ تن و «جلال آباد» ۳۸۰ هزار و ۸۱۸ تن کنسانتره آهن تولید کردند.
طی سال گذشته، شرکت های بزرگ ۱۶ میلیون و ۹۴۰ هزار و ۳۰۱ تن کنسانتره به شرکت‌ها ارسال کردند که در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۱۸ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۱۸۸ تن)، حدود ۱۰ درصد کاهش نشان می‌دهد.
میزان تولید کنسانتره آهن در ماه اسفند، ۴ میلیون و ۹۸ هزار و ۸۵۷ تن بود که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۳ میلیون و ۵۳۳ هزار و ۹۰۳ تن)، نزدیک به ۱۶ درصد افزایش یافت.

افزایش ۱۱۶ درصدی تولید و ۲۶ درصدی ارسال دانه بندی
شرکت‌های بزرگ، از ابتدای فروردین تا پایان اسفند، یک میلیون و ۹۴۷ هزار و ۵۹۹ تن سنگ آهن دانه بندی تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال ۹۹ (۹۰۲ هزار و ۴۵۴ تن)، ۱۱۶درصد افزایش نشان می دهد. ارسال سنگ آهن دانه بندی نیز با ۲۶ درصد افزایش، از یک میلیون و ۷۸۴ هزار و ۵۱۹ تن در سال ۹۹ به ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۴۱۰ تن طی سال ۱۴۰۰ افزایش یافت.

انتهای پیام/

خبر پیشین
بومی سازی قالب‌های مسی با مشارکت ذوب آهن اصفهان و مس شهید باهنر
خبر بعدی
صادرات فولاد ایران در فرودین امسال ۳۰ درصد رشد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست