کد خبر: 01022504
صنعت

پیشتازی ذوب آهن اصفهان در ایمنی و بهداشت حرفه‌ای با بیش از نیم قرن تجربه

در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری سیمای اصفهان با حضور سید حمید حسینی مدیر بهداشت و محیط زیست و بابک بیگی مدیر ایمنی و آتش نشانی ذوب آهن اصفهان، اقدمات این مجتمع عظیم صنعتی در حوزه ایمنی و بهداشت حرفه‌ای مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، مدیر بهداشت و محیط زیست ذوب آهن اصفهان اظهار کرد: این شرکت از یک واحد طب کار توانمند برخوردار است که افرادی که در معرض آسیب هستند سالانه به صورت مداوم به این واحد معرفی و چکاب کامل می‌شوند. همچنین برای ارتقاء این شرایط پروژه‌های مختلفی را با مشارکت دانشگاه ها در حال اجرا داریم.
حسینی گفت: پروژه خوبی در زمینه ارگونومی و ارزیابی پوسچرها (انواع شکل بدن) در حال اجراست که طی آن وضعیت فیزیک کارکنان در حین کار بررسی می‌شود و اگر ریسکی وجود داشته باشد که بیماری اسکلتی، عضلانی حادث شود، رسیدگی شده و پروژها صلاحی تعریف می‌شود.
وی افزود: همچنین پروژه بزرگ شناخت معضلات روان شناختی را داریم که با دانشگاه معتبری انجام می‌شود. پروژه تغذیه سالم و پروژه اندازه گیری عوامل زیان آور فیزیکی و شیمیایی برای همه مشاغل نیز در حال اجراست.
مدیر بهداشت و محیط زیست ذوب آهن اصفهان اظهار کرد: ذوب آهن عملکرد خوبی در مواجهه با شیوع بیماری کرونا داشته است. در حال حاضر۹۹ درصد کارکنان این شرکت دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند که از آمار کشور و استان بالاتر است. همچنین در دز دوم ۸۵ درصد و در دز سوم، این رقم بالای ۶۰ درصد است.
وی افزود: برای واکسیناسیون، دو واحد تجمیعی در شرکت و فولاد شهر ایجاد شده است که با همکاری مرکز بهداشت استان و شهرستان انجام وظیفه می‌کنند. در این فرایند، پرسنل با تبلیغات، ترغیب به تزریق واکسن شدند و استفاده از اجبار صورت نگرفت.
بابک بیگی مدیر ایمنی و آتش نشانی ذوب آهن اصفهان نیز گفت: ماموریت اصلی این مدیریت تدوین استراتژی‌های کلان ایمنی در سازمان است و هدف آن پیشگیری از بروز حوادث و بیماری‌های شغلی و ایمن سازی محیط کار است.
مدیر ایمنی و آتش نشانی ذوب آهن اصفهان اظهار کرد: حدود ۱۲۰۰ شغل در ذوب آهن وجود دارد که برای آنها دستورالعمل‌های ایمنی عمومی و تخصصی تدوین و جاری سازی شده است که به صورت مداوم به روز می‌شود.
وی افزود: یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته برای ارتقاء ایمنی در ذوب آهن اصفهان تشکیل سپاه ایمنی است که مسئولان سازمان و رده‌های مختلف عضو آن هستند تا فرهنگ ایمنی به خوبی در سازمان نهادینه شود. همچنین به صورت مداوم ارزیابی ریسک و شرایط مخاطره آمیز انجام می شود و اقدامات اصلاحی تعریف و اجرا می‌گردد.
بیگی، بازدیدهای ایمنی در سه سطح را یکی دیگر از اقدمات ذوب آهن در حوزه ایمنی معرفی کرد و گفت: سطح اول مربوط به بازدیدهای ایمنی روزانه است که توسط مسئولان ایمنی هربخش انجام می‌شود. سطح بعدی، بازدیدهای هفتگی است که توسط بازرسان ارشد سازمان انجام می‌شود. عالی‌ترین سطح بازدید، مربوط به کمیته عالی ایمنی است که مدیران شرکت عضو آن هستند.
وی اظهار کرد: آموزش‌های مختلف عمومی و تخصص در حوزه ایمنی نیز در ذوب آهن به صورت مداوم انجام می‌شود که نقش بسیاری در ارتقاء ایمنی کارکنان دارند.
انتهای پیام/
خبر پیشین
حمایت وزارت صمت از ذوب‌آهن با هدف تولید پایدار و مداوم
خبر بعدی
پروژه‌های مسکونی و جهادی ذوب آهن به عدد ۳۴ رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست