کد خبر: 011501
صنعت
سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن اصفهان:

غنای دانش و توان فنی در ذوب‌آهن اصفهان پشتوانه‌ای ستوندنی برای صنعت و کشور است

سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن اصفهان گفت: غنای دانش و توان فنی و کارشناسی در ذوب‌آهن اصفهان پشتوانه‌ای ستوندنی برای صنعت و کشور است.
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، ایرج رخصتی سرپرست مدیریت عامل ذوب‌آهن اصفهان ضمن بازدید عیدانه خود از دیسپاچر و هماهنگ‌کنندگان کل خطوط تولید شرکت در جلسه‌ای به همراه مهرداد تولائیان معاون بهره‌برداری و محسن سلطانی مدیر امور فنی و برنامه‌ریزی تولید در جریان مراحل اجرایی پروژه مهم و تاثیرگذار جمع‌آوری داده و کنترل نظارتی خطوط تولید شرکت ( اسکادا) قرار گرفت.
وی در این دیدار بر لزوم تسریع  پروژه تکمیل فرایند ثبت و هوشمندسازی داده های کنترلی در ذوب‌آهن اصفهان به ویژه خطوط تولید با علم و تجهیزات مدرن و عملیاتی کردن پروژه‌های زیرساختی و دانش‌بنیان در این شرکت بزرگ صنعتی تاکید کرد و گفت: ذوب‌آهن اصفهان به عنوان مادر صنعت کشور با قدمتی بیش از نیم قرن از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و خطوط تولیدی دنیا استفاده می‌کند و با تکیه برتجربه مهندسان و متخصصان داخلی، خود را با علم روز دنیا به روزرسانی کرده است و این فرایند ادامه دارد.رخصتی در ادامه افزود: سیستم جمع‌آوری داده و کنترل نظارتی خطوط تولید شرکت ( اسکادا) از سال ۱۳۹۸ شروع شده و طبق گراف و زمانبندی، در حال تکمیل و پیاده‌سازی است که با اجرای کامل آن امکان مدیریت بیشتری برمنابع ومصارف مختلف برای ما فراهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه این شرکت با پیشینه‌ای پنجاه ساله با تکیه بر توان داخلی خود، تکنولوژی روز دنیا را در اختیار دارد، گفت: فرهنگ فنی و صنعت کشور مدیون مهندسان و متخصصان ذوب آهن اصفهان است.

معاون بهره برداری شرکت نیز ضمن توضیح  شرایط موجود و تشریح ضرورت اجرای پروژه اسکادا در خطوط تولید و بهره‌برداری جهت به روز نمودن تجهیزات قبلی و ایجاد یک سیستم جامع گردآوری داده‌های بخش‌های تولیدی و مدیریت دقیق و موثر آن گفت: با توجه به سرعت پایین و عدم شمول امکان انتقال اطلاعات میدانی به منظور کنترل و مدیریت پارامترهای موثر بر بهره‌برداری بهینه و تولید مستمر و اقتصادی‌، این معاونت بر آن شد تا با بهره‌گیری از دانش روز و تکنولوژی پیشرفته اقدام به تعریف پروژه‌های اسکادا در اغلب واحدهای تولیدی و پشتیبانی نماید.

تولاییان افزود: به رغم محدودیت مالی و تحریم ‌های موجود و با تکیه بر توان تجربی و علمی کارکنان معاونت بهره‌برداری، این پروژه‌ها در حال اجرا است که امید است با حمایت بیشتر در آینده خیلی نزدیک بهره‌برداری و مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: از مزایای اجرای پروژه‌های فوق امکان مدیریت منابع انرژی نظیر آب، برق، گاز و بخار و تولید اقتصادی واحدهای بهره‌برداری و امکان تهیه گزارشات مختلف روی فرآیندهای تولیدی به منظور تحلیل و مدیریت اقتصادی و فنی است.

محسن سلطانی مدیر امور فنی و برنامه‌ریزی تولید شرکت نیز گفت: با توجه به گستردگی شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان و لزوم کنترل و نظارت بر کلیه اطلاعات و داده‌های بخش‌های مختلف بهره‌برداری و مدیریت موثر داده‌های فوق، نظر به اینکه این داده‌ها با سیستم‌های آنالوگ قدیمی انجام می‌گردید و از طرفی با توجه به لزوم به روزرسانی تجهیزات فوق جهت بالا رفتن سرعت، دقت و ایمنی کار پروژه‌های اسکادا یا همان سامانه سرپرستی و گردآوری داده در بخش‌های مختلف تعریف و طراحی گردیده و در حال انجام است که پس از اتمام کلیه پروژه‌ها و یکپارچه شدن آن می‌توان به صورت جامع بر پارامترهای کلیدی بخش‌های مهم تولیدی نظارت و کنترل داشته و مدیریت دقیق‌تری اجرا نمود.

لازم به ذکر است که کلیه اقدامات انجام گرفته در این راستا با تکیه بر دانش و توانمندی‌های پرسنل سختکوش بهره‌برداری ذوب آهن اصفهان در حال انجام است و ان‌شالله در آینده نزدیک شاهد تکمیل پروژه های فوق خواهیم بود.
انتهای پیام/
خبر پیشین
تمرینات خوبی داشتیم / انگیزه کافی برای پیروزی داریم
خبر بعدی
تکمیل زیرساخت‌ها با هدف توسعه پایدار معدن و صنایع معدنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست