کد خبر: 110304
بورس
بورس در ۳ بهمن‌ماه

کاهش ۲۵ هزار واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس تهران امروز با کاهش ۲۵ هزار و ۲۵۴ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۵۶ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۵ هزار و ۹۴۴ واحد کاهش، رقم ۳۲۸ هزار و ۲۴۴ واحد را به ثبت رساند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، براساس معاملات سومین روز هفته، بیش از ۵ میلیارد و ۷۴۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۳ هزار و ۳۹۵ میلیارد ریال در بورس اوراق بهادار تهران دادوستد شد.

شاخص بازار اول کاهش ۲۰ هزار و ۷۴۳ واحدی و شاخص بازار دوم، کاهش ۴۳ هزار و ۵۸۶ واحدی را تجربه کردند.

در جریان معاملات امروز، حقوقی‌ها حدود ۷۹۰ میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد دو هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۴۳درصد یعنی هزار و ۲۶۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۲۷درصد از کل معاملات شد.

همچنین در جریان معاملات امروز، گروه فراورده‌های نفتی با ۴۰ هزار و ۲۹۹ معامله به ارزش ۳ هزار و ۸۰۱ میلیارد ریال، گروه شیمیایی با ۲۸ هزار و ۱۷ معامله به ارزش ۳ هزار و ۲۶۷ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۲۹ هزار و ۴۳۸ معامله به ارزش ۲ هزار و ۵۹۰ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۳۷ هزار و ۱۲۴ معامله به ارزش ۲ هزار و ۲۴۸ میلیارد ریال و گروه کانه‌های فلزی با ۹ هزار و ۳۵ معامله به ارزش ۹۵۱ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت پالایش نفت تهران با ۲۶۰ واحد، شرکت توسعه معادن و فلزات با ۲۴۹ واحد، گروه صنعتی پاکشو با ۱۱۹ واحد، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با ۵۹ واحد و شرکت مس شهید باهنر با ۳۷ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با یک هزار و ۹۵۵ واحد، شرکت ملی صنایع مس ایران با یک هزار و ۸۷۸ واحد، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با یک هزار و ۶۳۱ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین با یک هزار و ۱۴۸ واحد و شرکت پتروشیمی نوری با یک هزار و ۵۲ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر رشد شاخص کل داشتند.

انتهای پیام/

خبر پیشین
 طرح جامع زیست محیطی ذوب‌آهن اصفهان در حال اجرا است
خبر بعدی
ذوب‌آهن ستارگان فارس را خاموش کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست