کد خبر: 92409
صنعت
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

تمام توان و عزم وزارت کار برای حل مشکل مواد اولیه ذوب آهن به کار گرفته می‌شود

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در حال حاضر صنایع فولادی بزرگ کشور از جمله ذوب آهن اصفهان با مشکل تامین سنگ آهن مواجه هستند و این امر یکی از دغدغه‌های مهم وزارت کار است

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارشنبه ۲۴ آذرماه با حضور در ذوب‌آهن اصفهان، ضمن بازدید از خط تولید، با مدیرعامل و مسئولان این شرکت دیدار و گفت‌وگو کرد.

احمد خانی نوذری حاشیه این بازدید، در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: سهم بنگاه‌های اقتصادی تابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ظرفیت تولید کشور ، ۲۰ درصد است که نشان دهنده جایگاه مهم این وزارت خانه در صنعت کشور است.

وی با اشاره به جایگاه اساسی و زیر ساختی صنعت فولاد برای کشور افزود: در حال حاضر صنایع فولادی بزرگ کشور از جمله ذوب آهن اصفهان با مشکل تامین سنگ آهن مواجه هستند و این امر یکی از دغدغه‌های مهم وزارت کار است که برای رفع آن به هر شکل ممکن از جمله تامین از منابع داخلی با روش فعال کردن معادن غیر فعال، استفاده از معادن کوچک و استفاده از ظرفیت‌های وارداتی اقدام می‌کنیم.

معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمام توان و عزم خود را به کار گرفته تا هیچ مشکل و چالشی پیش روی بنگاه‌های تولیدی نباشد.

وی از تولید ریل در ذوب آهن اصفهان به عنوان یک دستاورد ملی یاد کرد و افزود: این اقدام یک حرکت تحول‌زا در صنعت حمل و نقل ریلی بود و کشور ما از وابستگی به واردات این محصول مهم رها شد.

خانی نوذری تولید ریل را با توجه به برنامه‌های کشور برای توسعه حمل و نقل ریلی بسیار مهم دانست و گفت: برای کشور ما کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب و به طور کلی پروژه‌های توسعه ریلی اهمیت حیاتی دارد که انجام آنها در گرو تولید ریل بود و این یک افتخار بزرگ برای این وزارتخانه است که یکی از بنگاه‌های تابعه آن موفق به تولید این محصول مهم شد.

انتهای پیام/

خبر پیشین
بازیکنانم تمامی دستورات تاکتیکی لازم را در زمین پیاده کردند
خبر بعدی
قهرمان ذوب‌آهنی ستاره جدید وزنه‌برداری ایران و جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست