کد خبر: 81702
صنعت
نگاهی به فروش ماهانه ذوب‌آهن

«شمش» تنور صادرات ذوب را داغ کرد

«شمش کالایی» ذوب‌آهن با ۸،۳۳۳ میلیارد ریال بیشترین سهم را در بازار صادراتی این شرکت به دست آورده که نسبت به ماه گذشته ۴۳ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری ذوب ۲۴، شرکت ذوب‌آهن اصفهان در گزارش فعالیت ماهانه منتهی به مهرماه سال جاری درآمد عملیاتی شناسایی‌‎شده طی دوره یک ماهه را برابر با ۳۱،۸۰۷ میلیارد ریال اعلام کرده و از ابتدای سال مالی تا انتهای مهرماه ۱۴۰۰ درمجموع مبلغ ۱۹۲،۱۸۶ میلیارد ریال فروش داشته، میزان درآمد‌های به‌دست‌آمده ذوب‌آهن از فروش محصولات در بازار‌های داخلی و صادراتی حاصل‌شده که بیشترین میزان درآمد در بازار داخلی با ۱۹،۴۱۹ میلیارد ریال به ثبت رسیده و مابقی آن نیز ۱۲،۳۸۷ میلیارد ریال بوده که در بازار صادراتی به‌دست‌آمده است.

شرکت ذوب‌آهن اصفهان در هفتمین ماه سپری‌شده از سال جاری با رشد درآمد ماهانه ۸ درصدی نسبت به ماه گذشته مواجه بوده و در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۷۲ درصد رشد را از آن خودکرده، همچنین میزان درآمدی که از ابتدای سال مالی تاکنون به ثبت رسانده با افزایش ۱۰۴ درصدی روبه‌رو بوده است.

درآمد صادراتی ذوب‌آهن اصفهان در مهرماه ۱۲،۳۸۸ میلیارد ریال بوده و از ابتدای سال مالی تاکنون نیز مجموع درآمد حاصل‌شده این بخش ۸۹،۰۴۸ میلیارد ریال گزارش‌شده که دربرگیرنده ۴۶ درصد از کل درآمد به‌دست‌آمده طی این مدت ۷ ماهه بوده است.

بیشترین میزان درآمد کسب‌شده شرکت ذوب‌آهن اصفهان در مهرماه سال ۱۴۰۰ از محصول «تیرآهن» با ۹،۶۹۴ میلیارد ریال با نرخ فروش ۱۴,۵ میلیون تومان در ازای هر تن در بازار داخلی بوده و همچنین محصول «شمش کالایی» با ۸،۳۳۳ میلیارد ریال بیشترین سهم را در بازار صادراتی به دست آورده که نسبت به ماه گذشته ۴۳ درصد رشد داشته است.

میانگین درآمدی که ذوب‌آهن از فروش محصولات طی این ۷ ماهه سپری‌شده به‌دست‌آمده برابر با ۲۷,۴۵۵ میلیارد ریال بوده که میانگین فروش ماهانه این شرکت فولادی ۱۶ درصد بیشتر بوده است.

انتهای پیام/

خبر پیشین
تارتار از بیمارستان مرخص شد
خبر بعدی
تشکیل کمیته بررسی وضعیت معادن در مجلس/ رویه واگذاری معادن شفاف می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین اخبار

پربازدیدها

اخبار پربازدید این ماه

فهرست